"SİGARA HEPİMİZİN DÜŞMANIDIR "

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ercan Öztürk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Sabri Aktüre ile birlikte 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında; Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Poliklinik önünde, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve Düzce Yeşilay Şubesi tarafından kurulan farkındalık standı ziyaret etti.

"SİGARA HEPİMİZİN DÜŞMANIDIR "
1.06.2022 - 09:59
Kaynak: Haber Merkezi
375

Sağlıklı bir toplum için tütün ve alkol kullanımının engellenmesi, dumansız bir çevrenin yaratılması ve sigara kullanan kişilerin sigarayı bırakması için sağlıkçılara önemli görevler düştüğünü belirten Dr. Yılmaz, “Amacımız, tütün ve tütün ürünleri ile mücadelede halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesidir. Eğitim programlarının sadece belirli gün ve haftalarla sınırlı kalmayarak yıl boyunca planlanması ve tüm halkımıza ulaşabilecek şekilde devam edeceğiz. Kendiniz, çocuklarınızın, sevdiklerinizin sağlığı için sigarayı bırakalım. Sigara sizin ve bizim, hepimizin düşmanıdır. Dumansız, temiz, sağlıklı bir dünya için müşterek düşmanımıza karşı çıkalım” dedi.

Dr. Yılmaz, “Sigara kullanan tüm vatandaşları sigara ve sigara mamullerinden uzak durmaya ve bugün vesilesiyle sigarayı bırakmaya davet ediyor, sigarasız, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

 


Editör: E. TAYHAN