AÇIKLAMASI PES DEDİRTTİ

Düzce Belediyesi’nde koordinatör ve Beyaz Masa sorumlusu olarak görev yapan Yaşar Özdemir hakkında cami malına zarar verdiği iddiasıyla savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

AÇIKLAMASI PES DEDİRTTİ
8.06.2022 - 13:13
Haber Merkezi
261

Düzce Belediyesi’nde koordinatör ve Beyaz Masa sorumlusu olarak görev yapan Yaşar Özdemir, basında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. Açıklamasında, “Şahsımın farklı saiklerle hedef alınarak dini mabed ve kutsallarımızın istismar edilerek yapılan algı, esasının olmadığı bir yaklaşımdır. Mahallemde bulunan Aşemseddin Camii için maddi manevi her türlü desteğim olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Tarafımın kablo hırsızı, kabloları kesen biri olarak tanıtılması, mesnetsiz yalan bir haberdir. Bu yönde tüm yasal haklarımızı kullanıyoruz ve sonuna kadarda kullanacağız. Dini mabed ve kutsallarımız üzerinden siyasi çıkar hesabı yapanlar bu hesaplarının sonuna gidemeyecekler” dedi.

Savcılık ifadesinde, ramazan ayında gece yarısı kafasında siyah bere, elinde penseyle cami avlusuna gizlice gittiğini itiraf eden Özdemir’in olayla ilgili haberler konusunda yaptığı açıklama pes dedirtti.

Özdemir’in mübarek ramazan ayında, gece yarısı kafasında siyah bere, elinde penseyle camiye hangi neden gittiğini, iddia ettiği gibi şüpheli bir durum varsa, bunu neden polise bildirmediğini açıklayamadı.

 

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Düzce Belediyesi Koordinatörü ve Beyaz Masa Sorumlusu Yaşar Özdemir hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Delillerin ve diğer ifadeler kapsamında kuvvetli suç şüphesi bulunması halinde savcılık tarafından Yaşar Özdemir hakkında iddianame hazırlanacak ve dava açılacak.


Editör: E. TAYHAN