Bakan Soylu Düzce'ye geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Düzce'ye geldi. Bakan Soylu, şiddetli yağışların vurduğu bölgelerde inceleme yapacak.Bakan Soylu'nun ilk durağı, Kaynaşlı'da , sel sularına kapılan kepçe operatörü Okan Bayrak'ı arama çalışmalarının yapıldığı bölge oldu.

Bakan Soylu Düzce'ye geldi
30.06.2022 - 14:28
Özel Haber
309

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'ye geldi. Bakan Soylu, selin yarattığı hasarı yerinde görmek ve incelemek için Düzce'ye gelirken, ilk olarak Kaynaşlı'da, kepçe operatörü Okan Bayrak'ı arama çalışmalarını inceledi.  Vali Cevdet Atay ve Ak Parti Genel Merkez Kadın kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de Bakan Soylu'ya ziyaretinde eşlik ettiler.

VALİ ATAY'DAN BİLGİ ALDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 gündür sağanağın etkili olduğu, derelerde taşkınların meydana geldiği Düzce'de temaslarda bulundu. Kente helikopterle gelen Bakan Soylu, ilk olarak Kaynaşlı ilçesine bağlı Üçköprü köyünde çalışma yapan ve kepçenin devrilmesiyle sulara kapılıp kaybolan operatör Okan Bayrak'ı arama çalışmalarını takip etti. Bölgede detaylı incelemelerde bulunan Soylu, Vali Cevdet Atay'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Bakan Soylu, Bayrak'ın gözü yaşlı ailesini de ziyaret ederek, geçmiş olsun temennisinde bulundu. Bakan Soylu, buradaki incelemelerinin ardından taşkında zarar gören su isale hatlarını incelemek üzere bölgeden ayrıldı.

 Bakan Soylu, programının devamında, Beyköy Beldesinde de selin vurduğu yerleri ziyaret edecek,   helikopter ile Akçakoca ve Yığılca'da selin yarattığı tahribatı havadan inceleyecek.

 Gölyaka 'da da incelemede bulunacak olan Bakan Soylu,  AFAD Merkezinde Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirecek.


Editör: E. TAYHAN