Düzce afet bölgesi ilan edildi

Sel ve yangınlarla genel hayatın olumsuz etkilendiği yerlerin, afet bölgesi ilan edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Devletin yapması gereken destekler neyse bunları süratle gerçekleştireceğiz'' dedi.

Düzce afet bölgesi ilan edildi
1.07.2022 - 17:48
Kaynak: Özel Haber
384

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sel felaketinde zarar gören yerlerin afet bölgesi ilan edileceğini duyurdu.

''AFET BÖLGESİ İLAN ETTİK''

Erdoğan, "Son dönemde ciddi afetlerle karşı karşıya kaldık. Tüm kurum ve kuruluşlarımız afetler karşısında yoğun bir çalışmayla kısa zamanda bunların üstesinden geliyor. Kastamonu, Sinop, Zonguldak, DüzceSakarya bu sıkıntıyı yaşadılar fakat bunların da üstesinden geldik geliyoruz. Yoğun bir şekilde kurumlarımız çalışmalarını devam ettiriyor. Bu zarar gören bölgeleri, özellikle genel hayata etkili olan yerleri, afet bölgesi ilan ettiğimizi söyleyeyim. Afet bölgeleriyle ilgili devletin yapması gereken destekler neyse bunları da süratle gerçekleştireceğiz'' dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Erdoğan'ın açıklamasının ardından Düzce Valiliği de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop ve Zonguldak illerinde meydana gelem sel -su baskını, heyelan ve kaya düşmesi afetlerinden etkilenen bölgelerin " Genel hayata etkili afet bölgesi" olarak ilan edildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, Sakarya'da yaşanan sel ve su baskınlarından etkilenen bölgelere destek verilmeye devam edileceği de bildirildi.


Editör: E. TAYHAN