Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, sel felaketinde telef olan hayvanların şehir merkezine yakın bir alana gömülmesine tepki gösterdi.

 
4.07.2022 - 17:58
Özel Haber
958

Düzce'de geçen hafta yaşanan sel felaketinin ardından selde telef olan hayvanları gündeme getiren CHP İl Başkanı Semih Cemşit, Sıracevizler’de gömülen hayvanlar dolayısıyla inanılmaz bir koku hakim olduğunu söyledi.

ŞEHRİN İDARESİNDE AKILCI YÖNTEMLER GEREKİR

Vatandaşların şikayeti üzerine bölgeye gittiklerini belirten Cemşit, ‘’ Sel nedeni telef olan hayvanların şehir merkezine bu kadar yakın bir yer seçilip gömülmesi, felaketin başından beri yönetim sıkıntısını bir kez daha ortaya koymuştur. Sıracevizlerde inanılmaz bir koku hakim, vatandaşlar çok tepkili, yöneticiler yer yokmuş gibi merkeze birkaç dakika mesafedeki yere bu işlemi neden yapıyorlar? Yerleşim alanlarından uzak bir yer bulamadınız mı? İnsanlar bu sıcakta kapılarını, camlarını açamıyorlar. Telef olan hayvanlar Vali Bey’in veya Faruk Bey’in evinin önüne gömülse acaba ne derlerdi? Ciddiyetsiz yapılan her işin ceremesini vatandaşlarımız çekiyor. Şehrin idaresinde daha akılcı yöntemlerle hareket edilmesini tavsiye ediyorum.’’ şeklinde konuştu.


Editör: E. TAYHAN