Yaşlı kadın kızı ile sokakta kaldı

Hatıplı Ketenciler Köyü’nde elektrik kontağından çıkan yangın nedeniyle evi kullanılmaz hale gelen 71 yaşındaki Zekiye Kalyan evinin tekrar yapılması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Yaşlı kadın kızı ile sokakta kaldı
4.07.2022 - 18:10
Özel Haber
475

Hatıplı Ketenciler Mahallesi’nde , Zekiye Kalyan ve kızı Seçkin Kalyan’ın kaldığı tek katlı evde elektirik kontağı nedeniyle yangın çıktı. Kısa sürede tüm evi saran alevler, iki kadının kullandığı evi oturulamaz hale getirdi. Kızı ile sokakta kalan 71 yaşında ki kadın evin tekrar yapılması için hayırseverlerden gelecek yardımı bekliyor.

"EVİ YAPMA ŞANSIMIZ YOK"

Zekiye Kalyan’ın kızı Sıddıka Semiz, annesine bakmaya çalıştıklarını ancak kendi evini istediğini ifade ederek “Annem ile kız kardeşim bu evde kalıyorlardı. Yangın elektrik kaçağından çıktı. Evi yapma şansımız yok. Hiç durumumuz yok. Annemin hiç durumu yok. Ayda sadece bin lira para alıyor. Onunla evini mi yapsın, karnını mı doyursun? Bizde de kalmak istemiyor. Kendi evine çok üzülüyor ve ağlıyor. Herkesten yardım bekliyor. Evinin bir an önce yapılmasını istiyor. Eşyalarını yeni aldı ama eşyaları kullanılmaz hale geldi. İnşallah bir hayırsever çıkar. Anneme yardımcı olur. Çok seviniriz” dedi.


Editör: E. TAYHAN