TB SEWTECH TURKEY’E YENİ BAŞKAN: UTKU TEKGÜL

Dünyada 22 ülkede 90’a yakın tesisi ile faaliyet gösteren Toyota Boshoku grup şirketinin Düzce’de yer alan tesisi TB Sewtech Turkey’de Başkanlık görevine 1 Nisan 2023 itibariyle Utku Tekgül atandı.

TB SEWTECH TURKEY’E YENİ BAŞKAN: UTKU TEKGÜL
8.05.2023 - 14:32
Güncelleme 8.05.2023 - 14:49
643

25 yıllık kariyer hayatının tamamını otomotiv sektöründe geçiren Utku Tekgül, Assan Hanil’de Metot Mühendisliği, Ford Otosan’da Kalite Güvence Mühendisliği tecrübelerinin ardından, Toyota Motor Europe’da 2001 yılında Mühendis olarak başlayan kariyerine 2017 yılına kadar çeşitli kademelerde devam etmiştir. Bunların arasında 2006 – 2009 yılları arasında Toyota Motor Europe Brüksel Merkez Ofisi’nde yapmış olduğu Proje Müdürlüğü de yer almaktadır. 

2017 yılında Toyota Boshoku Türkiye’de Fabrika Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak çalışmaya başlayan Tekgül, 2021 yılından bu yana TB Sewtech Turkey’de Başkan Yardımcısı ve Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak görev alıyordu. 

Aslen Hendek doğumlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Tekgül, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans derecesine sahiptir.

 Tekgül, 1 Nisan 2023 itibariyle Toyota Boshoku Türkiye’de Başkan olarak göreve başlayan ve TB Sewtech Turkey’in kuruluşundan bu yana önemli katkılar sağlamış olan Hakan Konak’tan Başkanlık görevini devraldı.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar