DÜZCE’DE “MODERN BİR SANAYİ SİTESİ” DOĞUYOR

MODERN SANAYİ SİTESİ DÜZCE’NİN DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAYACAK. SANAYİ ESNAFINA ŞEHİR MERKEZİ DIŞINDA NEZİH BİR ORTAM OLUŞTURULUYOR.*5 ADA’NIN 4’ÜNDE TEMEL BETON VE SOKET YERLEŞİMİ TAMAMLANDI

DÜZCE’DE “MODERN BİR SANAYİ SİTESİ” DOĞUYOR
5.06.2023 - 14:21
Kaynak: .Objektif AJANS-
393

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün vizyon projelerinden biri olan “Modern Sanayi Sitesi Projesi” inşaatında temel atma ve temel soketlerinin yerleşimi tamamlandı. 63 dönüm alan üzerinde inşa edilen sanayi sitesi yalnızca işyeri değil, sosyal yaşam alanı olarak da hizmet verecek.

Düzce Belediyesi, Eski Sanayi Çarşısı’nın şehir merkezinde kalması, görüntü ve gürültü kirliliğine sebep olması dolayısıyla Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü öncülüğünde hazırlanan “Modern Sanayi Sitesi Projesi”nde çalışmalarını sürdürüyor. Beslanbey Mevkii’nde belirlenen 63 dönüm arazi üzerinde yapımı süren sanayi sitesinin içinde yer aldığı 5 adanın 4’ünde temel soketlerinin yerleştirilmesi tamamlandı. Toplam 102 dükkanın yer alacağı sanayi sitesinin en hızlı ilerleyen kısmı ise 28 dükkandan oluşan 123. Ada 7 numaralı parsel oldu. Temel soketlerin üzerine prekast kolonlarının montajı yapılırken diğer aşama olan bağ kirişlerin yapımına da başlandı.

ZEMİN BÜYÜK KAYALARIN YERLEŞTİRİLMESİ İLE SAĞLAMLAŞTIRILDI

Modern Sanayi Sitesi inşasında en uzun çalışma sürecinin zemin iyileştirme olduğunu aktaran şantiye yetkilileri belirlenen alanların zemin iyileştirmesinde sürecin sıkı takip edildiğini, büyük kayaların sıkıştırılarak zemin sağlamlaştırma çalışmaları üzerine temel atma ve kaba inşaat sürecinin başlatıldığını belirtti

102 DÜKKANIN KABA İNŞAATI DEVAM EDİYOR, 14 DÜKKANIN TEMEL ATMA İŞLEMİ TAMAMLANDI

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Modern Sanayi Sitesi alanının en büyük kısmını kapsayan, 88 dükkanın yer aldığı 4 adada temel soket imalatları tamamlandı, kot farklarının kapatılması, ara soket bağlantılarının yapılması ve üst kolonların da yerini alması ile dükkanların kısa süre içinde sahiplerine kavuşturulması hedefleniyor. 14 dükkanın yer aldığı son adada ise temel altı tesviyesi yapıldı, temel beton dökümü işlemi devam ediyor.

Ayrıca Düzce’nin örnek teşkil edecek projelerinden olan, nezih ve düzenli işyerlerinin yer alacağı proje bünyesinde kreş, kafeterya, restoran, mescit ve sosyal yaşam donanımlarını da barındıracak.

ESKİ SANAYİ ESNAFINA ÖNCELİK TANINACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, daha önce dükkan satış işlemlerine ilişkin bilgiler paylaşarak yeni sanayi sitesinden dükkan almak üzere başvuruda bulunan Eski Sanayi Çarşısı esnafına öncelik tanınacağını duyurmuştu. Konuya ilişkin Halkbank ile protokol imzalandığını ve uygun kredi olanaklarının da esnaflar için kolaylık olacağını ifade eden Başkan Özlü, yeni sanayi sitesi sayesinde Düzce’nin katma değerinin artacağını daha önemlisi de şehir merkezindeki sanayi dükkanlarının uzak bir alana taşınarak hem görüntü ve gürültü kirliliğinin sona erdirileceğini hem de kentsel dönüşümün önemli bir adımının tamamlanacağını belirtti.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar