“İNEBOLU LİMANI" ACİL GENİŞLETİLMELİ…!

GAZETECİ PUHALOĞLU, “İNEBOLU LİMANI”NA DİKKAT ÇEKTİ İNEBOLU LİMANI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNMELİ.İNEBOLU LİMANI ACİL GENİŞLETİLMELİ…! İNEBOLU LİMANI ÖNEMLİ BİR LİMAN, ACİLEN YATIRIM PROGRAMINA ALINIP GENİŞLETİLMELİ”

“İNEBOLU LİMANI" ACİL GENİŞLETİLMELİ…!
13.06.2023 - 14:43
Güncelleme 13.06.2023 - 14:49
502
2

Araştırmacı, Gazeteci Yazar Hamit Puhaloğlu, İnebolu’yu ziyareti esnasında yaptığı açıklamada İnebolu Limanı’na dikkat çekti. Puhaloğlu “Bu liman biran evvel genişletilerek ağır tonajlı gemilerin kullanabileceği bir hale getirilmelidir” dedi.

 “TARİHİ İNEBOLU LİMANI’NA SAHİP ÇIKILMALI”

Gazeteci Yazar Hamit Puhaloğlu, inceleme araştırma için gittiği İnebolu’da önemli bir eksikliği dile getirerek, İnebolu Limanı’nın genişletilerek büyük tonajlı gemilerin yanaşıp yük alıp yükleyeceği konuma getirilmesinin Kırım’a deniz yoluyla ulaşımda kolaylıklar sağlayacağını dile getirdi.

(Gazeteci Puhaloğlu, İnebolu'da bulunduğu esnada Limanla ilgili tespitte bulunarak o yolun adınını da 'İstiklal Yolu' olmasını önerdi.Foto: Objektif Ajans) 

“BU YOLUN ADI İSTİKLAL YOLUDUR”

Galiçya Şehitleriyle ilgili tespit ve çalışmalarıyla tanınan Gazeteci Yazar Puhaloğlu, İnebolu Limanı’nın açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Tarihi İnebolu limanına büyük gemiler giremiyor, girebilmesi için karşı iskele burnundan dalgakıran yapılarak büyük tonajlı gemiler yanaşması lazım. Tahıl için tam karşısı Kırım olduğundan en yakın mesafe burası ve Ankara'ya en kestirme yol burasıdır bu yolun adı da İstiklal yoludur.”

(Gazeteci Puhaloğlu Düzce'de 81ORAYTV'de Erol Tayhan'ın konuğu oldu.Foto: Arşiv-Objektif  Ajans) 

Galiçya Şehitleri ile ilgili araştırma ve konferanslarıyla tanınan Gazeteci Yazar Hamit Puhaloğlu, Düzce’de 81 Oray Tv’de Gazeteci Erol Tayhan’ın hazırlayıp sunduğu “Objektif” Programına katıldıktan sonra Batı Karadeniz’de Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde incelemede bulundu. Emekli Necmettin Üçyıldız’la birlikte İnebolu’nun yerel “Yeni İnebolu Gazetesi’ne giden Puhaloğlu, burada Gazetenin İmtiyaz Sahibi Kadir Yıldırım’la görüşerek kentle ilgili bilgiler aldı.

(Gazeteci-Yazar Hamit Puhaloğlu, İnebolu'da yerel "Yeni İnebolu" Gazetesini de ziyaret ederekNecmettin Üçyıldız'la birlikte Gazetenin İmtiyaz Sahibi Kadir Yıldırım'la görüştü. Foto:Objektif Ajans-Arşiv)

Gazeteci Puhaloğlu, İnebolu’yu gezip incelemesi esnasında “İnebolu Limanı”nın dikkatini çektiğini belirterek :“Bu liman büyütülüp genişletilmeli ki Kırım’a deniz yoluyla ulaşalım. Türkiye’den Kırım’a bu limanla en kısa yoldan ulaşılabilir. Bu liman İnebolu için de bir açılım olacaktır. Ağır tonajlı gemiler için bu liman uygun hale getirilmelidir. Bu yolun adı da ‘İstiklal Yolu’ olmalıdır” dedi.

(Gazeteci Hamit Puhaloğlu'nun Kastamonu'nun İnebolu ilçesindeki inceleme araştırma gezisinden yansıyan karelerden seçmeler...'Foto:Arşiv-Objektif Ajans') 

   

      

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • sami yıldız
  sami yıldız
  13.06.2023 15:15

  İnebolu bu kadar güzel bir yer mi

 • Ömer Seyfettin
  Ömer Seyfettin
  13.06.2023 14:52

  Ben Puhaloğlu'nu Oray Tv'de izledim dikkat çeken açıklamalarda bulundu.Teşekkürler Oray Tv. Teşekkürler Erol bey

Resmi İlanlar