BİR KAMYON, O KÖYÜ TELEFONSUZ BIRAKTI KAÇTI

TELEKOM KAÇAK KAMYONU ARIYOR, Köylüler TELEKOM’u Bekliyor. BİR KAMYON, KÖYÜ TELEFONSUZ BIRAKTI KAÇTI *O KÖY 10 GÜNDÜR TELEFONSUZ VE İNTERNETSİZ…! TELEFON DİREĞİNİ YIKTI KABLOLARI KESTİ ORTALIKTAN KAYBOLDU. KÖYLÜLER TELEKOM’DAN “ÇARE VE ÇÖZÜM” BEKLİYOR.

21.08.2023 - 15:28
Güncelleme 23.08.2023 - 15:44
536
2

Düzce merkeze bağlı bir köyün telefon ve internet hattını parçalayıp ortalıktan kaybolan kamyon, koca köyü telefonsuz ve internetsiz bıraktı kaçtı. Köyde Sağlık Ocağı, Tarım Kredi Kooperatifi, PTT Acentesi, 2 ekmek fırını, bir okul ve bir çok işyeri evler telefonsuz ve internetsiz kaldı. Düzce Telekom, bir yandan kaçak kamyonu arıyor; diğer yandan köylü çaresiz bekliyor. Köylüler, TELEKOM’un bir an evvel hatları iyileştirmesini ve kopan kabloyu tamir etmesini bekliyor.

Düzce merkeze bağlı Duraklar köyü’ne sabahın erken saatlerinde giren plakasının sonu 155’le biten damperli bir kamyon, köyün internet ve telefon hatlarının yer aldığı kabloyu kopartmasının yanında iletişim hatlarının yer aldığı bir ahşap direği  de yıkarak kimseye bir şey demeden ortalıktan kayboldu.

 10 gündür çaresiz internet ve telefon hatlarından mahrum kalan köylüler, hem internet hattını kullanamıyorlar hem telefon hattını kullanamıyorlar. Konu hakkında Muhtarlığın girişimde bulunmasına rağmen haber TELEKOM Yetkililerinden bu saate kadar hiçbir girişimde bulunmadığı görülüyor.

TELEKOM’A ÇAĞRIDA BULUNDULAR

Köylüler  kendilerini  “bu çağda bu kadar uzun süre internetsiz ve telefonsuz yaşamaya mahkum edenlerin bir an evvel yakalanmasını; gerekirse cezai işleme tabi tutulması gerektiğini” belirtirlerken “İnterneti kullanamıyoruz, cep telefonlarını kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu bizim için maddi bir kayıp demektir. Üstelik ücretini ödediğimiz TELEKOM’un imkanlarından yararlanamıyoruz. Devletin kurumu bizi çaresiz bıraktı. TELEKOM’u acilen derdimizi çözmeye davet ediyoruz” diyerek çare ve çözüm  talebinde bulundular.

Düzce’nin önemli köylerinden Düzce OSB’nin batı giriş kapısında yer alan Duraklar Köyü, TELEKOM’un acilen harekete geçerek çare ve çözüm taleplerini dile getirdiler.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar