GASTRONOMİ DERNEKLEŞTİ

DERNEĞİN KURUCULARI ARASINDA İKİ DÜZCE MİLLETVEKİLİ AYŞE KEŞİR VE ERCAN ÖZTÜRK BAŞTA OLMAK ÜZERE DÜZCESPOR KAYYUM BAŞKANI İŞ İNSANI MUZAFFER LEBLEBİCİ'DE BULUNUYOR. DERNEK BAŞKANLIĞINA HASAN ARSLAN SEÇİLDİ .

GASTRONOMİ DERNEKLEŞTİ
2.10.2023 - 13:23
Güncelleme 2.10.2023 - 13:45
217

“Zengin mutfak kültürümüzü, muhteşem doğal güzellikleri görmeyen, bilmeyen kalmasın diye yola çıktık.”

Düzce’yi gastronomi, kültür ve turizm alanlarında ulusal ve uluslararası arenada daha görünür kılmayı, katma değeri yüksek turizm ürünleri ve aktivitelerini ortaya çıkarmak için çalışmalar yürüteceğimiz Derneğimizin nihai hedefi;  şehrimizi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil etmek. UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı (The Creative Cities Network) Gastronomi alanında Türkiye’de hali hazırda 8 temsilcisi bulunuyor.

Dernek, üyelerin tanıştığı ilk toplantısını Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya, Düzce Milletvekili ve aynı zamanda derneğin kurucu başkan yardımcısı Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun ve tüm üyeler katıldı. Toplantıda derneğin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri belirlenerek çalışma planı yapıldı.

Düzce Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Arslan: Düzce’mizi UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’nın Türkiye’deki 9. şehri olması için çalışacağız. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekilimiz Sayın Ayşe Keşir’in fikir annesi olduğu derneğimizin kurucu başkanı olmanın onurunu yaşıyorum. Derneğimizin akademiden, ticarete farklı sektörlerde alanında uzman 7’si yönetim kurulu üyesi olmak üzere toplam 38 üyesi bulunuyor.  Kalbi Düzce için atan insanlar olarak üretecek, şehrimize değer katmak için çalışacağız.

DÜZCE GASTRONOMİ, KÜLTÜR VE TURİZM DERNEĞİ YÖNETİM KURULU VE ÜYELERİ

Hasan Arslan

Ayşe Keşir

Neslihan Ay

İshak Şengüloğlu

Hümeyra Aydın

Ümit Yıldırım

Zeynep Acar

Atilla Şişman

Aydın Çetinkaya

Ayşe Çakır Yazgel

Beyza Şengül

Buğra Alp Kocaman

Burak Keskin

Cengiz Karabulut

Cezmi Kambur

Ekrem Ocak

Emre Yeşilyurt

Fayma Büyükaydın

Gökhan Çalışkan

Görkem Özdemir

Hasan Yalalı

Hüseyin Pak

İsmail Kutur

Kemal Çalışkan

Kerim Durkal

Mehmet Ali Bayhan

Muzaffer Leblebici

Nevin Polat

Nimet Yılmaz

Nur Sena Yılmaz

Ömer Yavuz

Ramazan Yıldırım

Servet Rutci

Sultan Davutbaş

Ufuk Koca Çalışkan

Yasin Kazancı

Züleyha Baran

Faruk Aslan

 

 

 

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar