...

DÜZCE TSO BAŞKANI ERDOĞAN BIYIK, 12 KASIM 1999 DÜZCE DEPREMİNİN 24. YIL DÖNÜMÜNDE GELİNEN NOKTAYI DEĞERLENDİRDİ. BIYIK ,VEFAT EDENLERE "RAHMET DİLEDİ."

...
12.11.2023 - 17:50
Güncelleme 12.11.2023 - 17:53
60

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin yıl dönümünde  “acılarımız dün gibi taze” dedi.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Erdoğan Bıyık, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi’nin 24. Yıl dönümünde yaptığı açıklamada “acılarımız dün gibi taze…Depremde kaybettiklerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

Bıyık, mesajında şunları söyledi:

“Düzce, 17 Ağustos 1999 ve 12 Kasım 1999’da iki kez tarihinin en büyük yıkımlarını yaşamış, binlerce insanımız yaşamını yitirmiş ve yine binlerce vatandaşımız da evsiz kalmıştı. Yaşanan iki büyük felaketin ardından Düzce, il statüsüne kavuşmuş, bu sayede de gelişimi, yeniden yapılanma süreci hızlanmıştır. Düzce depreminden sonra devlet birimlerinin yapı denetimi ve inşaat işlerine getirmiş olduğu doğru kararlar neticesinde yeniden yapılanma sürecinde depreme dayanıklı, insan yaşamına kast etmeyen yapıların oluşmasında önemli katkı sağlamıştır. İktisadi olarak ise il statüsüne kavuşan Düzce’nin teşvik yasasına alınması dolayısıyla onlarca yatırım gelmiş ve Düzce göç alan bir il konumuna gelmiştir. Acılarımızın dün gibi taze olduğu 12 Kasım 1999 Düzce Depreminin yıl dönümü dolayısıyla; depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz”


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar