İL TARIM MÜDÜRÜ “ESRA HANIM DÜZCE’YE DEĞER” KATIYOR

DÜZCE’DE İLK KEZ KONAKLI KÖYÜ’NDE KADINLARIN ORTAK OLDUĞU “TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ”KURULUYOR.İL MÜDÜRÜ ESRA UZUN, KURULUŞ AŞAMASINDAKİ SON TOPLANTIYA İŞTİRAK EDEREK “SİZİN YANINIZDAYIZ” MESAJI VERDİ.

İL TARIM MÜDÜRÜ “ESRA HANIM DÜZCE’YE DEĞER” KATIYOR
18.11.2023 - 14:19
Güncelleme 18.11.2023 - 19:53
460
2

ÖNCE İMZALAR ATILDI 

(Konaklı Köyü'nde ikamet eden kadınar oturup karar verdiler. Mekan içinde yetkililerin nezaretinde Kooperatif kurmak için gerekli şartları yerine getirdiler. Resmi işlemlerini tamamladılar. İmzaları da attılar. Gülen gözler sırf bunun için. Foto-Arşiv: Objektif Ajans) 

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanan Esra Uzun, göreve başladığı andan itibaren  “Kadın” ağırlıklı projeler ile dikkat çekiyor. Son olarak Düzce merkeze bağlı Düzce’nin nüfus olarak en küçük köylerinden biri olmasına rağmen, sosyal ve sportif aktivitelerle tanınan Konaklı (Bayramcı) Köyü’nde “ortakları kadınların oluşturduğu “S.S. Düzce Konaklı Köyü Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi” kurma aşamasına start verilerek ön çalışmalara başlandı.

Kurucular Kurulu son toplantısına bizzat iştirak ederek Konaklı Köyü’nün kadın girişimcilerini tebrik eden Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun “Size her zaman desteğimiz sürecek yeter ki siz bir adım atın; sizin her an yanınızdayız” diyerek destek verdi.

KURUCULARIN TAMAMI KADIN

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin isminin belirlenmesinin ardından resmi prosedürleri de tamamladıktan sonra bir araya gelen kadınlardan oluşan kurucu ortaklar ”Esra Hatice Esen, Efsun Kal, Aynur Aydın, Gülsen Aygün, Figen Ayyıldız, Aslı Yılmaz ve Jansey Adabaş” İl Tarım Müdürü Esra Uzun’un da hazır bulunduğu toplantıda kararlarını da netleştirerek kuruluş çalışmalarını tamamladılar.

Kurucu ortakların bir hayli heyecanlı oldukları gözlenen çalışmalar içinde “kadın il müdürü Esra Hanımın kararlı ve özverili desteğinin kendileri için büyük bir rehber niteliği taşıdığını” dile getirerek “önemli projelerin gerçekleşmesi için sabırsızlandıklarını” ifade ettiler.

(Konaklı Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız (aşağıdaki fotoda sol baştaki), kooperatif kurma girişiminde bulunan Köy Kadınlarıyla gurur duyuyor. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun'la birlikte fotoğraf çektirmenin onurunu yaşadığını belirtiyor) (Foto-Arşiv: Objektif Ajans)  

KÖY MUHTARI ALİ CEMİL AYYILDIZ MUTLU  

Düzce’de ortaklarının tamamı kadın olan bir tarımsal kalkınma kooperatifinin köyümüz Konaklı’da kurulmuş olmasının büyük sevinç ve gururunu yaşadığını dile getire Konaklı (Bayramcı) Köyü Muhtarı Ali Cemil Ayyıldız:” Muhtarlık olarak elimizden ne geliyorsa fazlasıyla katkı sunmaya kararlıyız. Özellikle İl Tarım ve Orman Müdürümüz Esra Uzun hanımın köyümüze teşrif ederek kadınlar arasındaki dayanışmayı tesis etmesi de bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Kendisine Muhtarlık olarak şükranlarımızı sunuyoruz. Esra Hanım ilimize hayırlı olsun. Bolluk ve bereket getirmiştir kendisine  teşekkür ediyoruz” diyerek çalışmanın bir an evvel tamamlanarak kadınlarımızın bir kooperatife kavuşmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Çalışmaya başlanmış olması işin yarıdan çoğunun bittiği anlamı taşır. Şimdiden SS Düzce Konaklı Köyü Kadınları TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ hayırlı olsun” dedi.

             

        


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceli Emrah
  Düzceli Emrah
  18.11.2023 15:13

  Müdür Esra Uzun'a biz de Düzceli olarak hoşgeldiniz diyoruz.Şeref verdiniz.

 • Alim ozan
  Alim ozan
  18.11.2023 15:06

  Tarımsal ve üretim kooperatiflerinin geçmiş uygulamalarda başarısız olması tamamen yönetim denetim ve insan kaynaklı hatalardan kaynaklanmasi bu alandaki işbirliği ve üretim gücünü ileriye götürecek yeni girişimlere güvensizlik etkisi yapmıştı.Son yillardaki özellikle kadın girişimciler bu guveni dürüstlük ve caliskanliklariyla yeniden inşaa ettiler .umarım birleştirilmiş yeni tarim plantasyonlari kurulur satış destek mağazaları ile tüketiciye direkt ulaşasirlar.ornek bir çalışma.tebrikler...

Resmi İlanlar