ZİYNET SERTEL’İN ADI İZMİR’DE BİR PARKA VERİLDİ

BORNOVA BELEDİYESİ ZİYNET SERTEL’İN ADINI KALICI KILDI

ZİYNET SERTEL’İN ADI İZMİR’DE BİR PARKA VERİLDİ
24.09.2021 - 16:50
Haber Merkezi
1005

ZİYNET SERTEL’İN ADI İZMİR’DE BİR PARKA VERİLDİ

BORNOVA BELEDİYESİ ZİYNET SERTEL’İN ADINI KALICI KILDI

İzmir Bornova Belediyesi bir parka TGF Onursal Başkanı, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel'in bir müddet önce hayatını kaybeden gazeteci eşi Ziynet Sertel'in adını vererek kalıcı hale getirdi.

Gazeteci Yazar Ziynet Sertel'in adının verildiği parkın açılışı, İzmir Çınar Mahallesi'nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca açılışta yaptığı konuşmada; “Ziynet Sertel’in adının sonsuza kadar yaşatılacağı bu parkın açılışında emeği geçenleri kutluyor, meslektaşımız Ziynet Sertel’i rahmetle anıyoruz“ diye konuştu.

Ziynet Sertel’in eşi; TGF Onursal Başkanı ve CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel de duygulanarak yaptığı konuşmada, “Dünyaya yeniden gelsem yine onunla yaşamak isterdim. Parkın açılışında emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ediyorum “ dedi.

Bornova belediye başkanı Mustafa İduğ da açılışa katılanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından “Ziynet Sertel Parkı”nın açılışı gerçekleştirildi ve fidan dikildi.

Parkın açılışında  TGF Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun, Yönetim kurulu üyesi Kenan Çimen, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Manisa Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği Başkanı İsmail Aydın, TGS İzmir Şube Başkanı Halil Ibrahim Hünel, usta gazeteci Uğur Dündar, İzmir Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı Misket Dikmen ve kalabalık bir topluluk hazır bulundu.


Editör: E. TAYHAN