TGF GENEL BAŞKANI KARACA “EYLEM YAPARIZ” DEDİ

Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Basınının sorunlarının çoğaldığını, Cumhurbaşkanı ya da İletişim Dairesi başkanı ile görüşememeleri hainde eylem yapacaklarını söyleyerek yerel basına çağrıda bulundu.

TGF GENEL BAŞKANI KARACA “EYLEM YAPARIZ” DEDİ
5.11.2021 - 12:20
Haber Merkezi
864

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu Basınının sorunlarının çoğaldığını, Cumhurbaşkanı ya da İletişim Dairesi başkanı ile görüşememeleri hainde eylem yapacaklarını söyleyerek yerel basına çağrıda bulundu.

Oxijen Tv'de yayınlanan Oxijen Kulis programına telefon bağlantısı ile katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)Genel Başkanı Yılmaz Karaca, yerel basının sorunlarına dikkat çekti.

"Anadolu basının yandığını bittiğini söylüyoruz, ama bizleri dinleyen yok karşımızda" diyen Karaca,  gazete, televizyon ve radyo sahiplerinin çok zor durumda olduğunu belirterek, "Anadolu basını için bir destek şart olduğuna inanıyoruz. Yazılı basının bitmemesi için mücadelemizi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Karaca, " Bizimle ilgilenmesi gereken İletişim Dairesi Başkanlığı gözlerini kulaklarını kapatmış durumda, Anadolu basınına kulak verin diyoruz ancak Anadolu basınının bitmesi için büyük çaba sarf ediyorlar. Yakın zamanda sorunlarımızı birfiil Cumhurbaşkanımıza anlatmak istiyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı ya da İletişim Dairesi Başkanı ile görüşememeleri halinde eylem planını devreye sokacaklarını söyleyen Karaca, " Sadece basının çabası ile olmaz, kendi ilinizde milletvekillerine siyasilere baskı yapın, birlikten güç doğar,  bu sorunları hep birlikte çözeceğiz. İletişim başkanlığı ile görüşemezsek eylem planını devreye sokacağız. İnşallah eyleme fırsat kalmadan karşımızda derdimizi anlatacak bir yetkili buluruz." dedi.

“BASILI YAYINLARIN BİTMEMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

100 liraya alan satın alıp  bu meslekten olmayan bazı kişilerin gazetecilik mesleğini  suistimal ettiğini vurgulayan Karaca, "Bu meslekten olmayan, bu işi yapan insanları engellemeliyiz, internet sitesi kurup siyasetçiyi, valiyi  tehdit etmesinin önünün kesilmesi için, internet gazeteciliği yasasının mutlaka çıkması gerekiyor. Basılı yayınların bitmemesi için mücadelemize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ZGC BAŞKANI DERYA AKBIYIK’TA YEREL BASININ BİTİRİLMEK İSTENDİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ  

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC)Başkanı Derya Akbıyık’ta telefon bağlantısı ile katıldığı canlı yayında özellikle korsan yayıncıların ortadan kalkması için internet yasasının bir an evvel çıkması gerektiğini dile getirdi.

Yerel Medyanın yaşadığı sıkıntının Türkiye’nin her ilinde hemen hemen aynı düzeyde olduğunu vurgulayan ZGC Başkanı Akbıyık, tehdit ve şantajla haber yaptığını sananların gazeteci olamayacağını hatırlattı.      

 

 

 


Editör: E. TAYHAN