MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Düzce Belediye Meclisi Kasım ayı olağanüstü toplantısı başkanvekili Mesut Sancaklı başkanlığında gerçekleşti. Meclis, projelerin yapılması için Başkan Özlü’ye kredi alabilme yetkisi verdi.

MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
12.11.2021 - 13:46
Haber Merkezi
370

Düzce Belediyesi Meclisi olağanüstü toplanarak Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye kredi alabilme yetkisi verdi. Meclisin ilk gündem maddesinde Aziziye Mahallesi Pazaryeri alanı yapım işlerinde kullanılmak üzere 16 Milyon lira kredi talebi meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Diğer gündem maddeleri olan Cedidiye Meydan Düzenlemesi Yer Altı Otoparkı yapım işlerinde 11 Milyon lira ve Asar Dere içi rehabilitasyonu, ışıklandırılması, peyzaj ve yaya köprülerinin rehabilitasyonu yapım işlerinde kullanılmak üzere 9 Milyon lira kredi talebi için Başkan Özlü’ye yetki verildi. Asar deresi üzerinde yapılacak projede 2 Milyon lira hibe de kullanılacak.

ENCÜMEN HAFRİYAT ALANI KİRALAYACAK

Olağanüstü meclisin son gündem maddesinde ise 10 yıl süreli ihaleye çıkarak hafriyat sahası kiralanması yetkisinin encümene verilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle Düzce’de yapılan hafriyat malzemeleri kiralanacak olan alanlara dökülerek görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçilecek.

Olağanüstü birleşimde meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu ile kararlar alındı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar