PROJE TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENİYOR

Düzce’nin kronik sorunlardan biri olan Eski Sanayi Sitesi, Kentsel Dönüşümle birlikte modern bir hale bürünecek. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, eski sanayi sitesinin yeni yerine taşınması ve mevcut alana yapılacak olan projenin detaylarını lansman toplantısı ile tanıtacak.

PROJE TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENİYOR
24.11.2021 - 09:24
Haber Merkezi
263

Geçtiğimiz yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında imzalanan protokol ile birlikte projelendirme çalışmalarının ardından, Beslenbey Mahallesi’ne yapılması planlanan Modern Sanayi Sitesinin 266 dükkan inşaatı, altyapı ve çevre düzenlemesi için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 4 Ekim tarihinde ihale gerçekleştirilmişti. 

GELECEĞİN DÜZCESİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRİLECEK

 Eski sanayi çarşısının taşınma süreci ilgili konuşan Başkan Özlü; “Şehrimiz değişim ve dönüşüm yaşamaya devam ediyor. Uzun yıllardır çözülemeyen bir sorunu daha çözüyoruz. Eski Sanayi Sitesini bölgeden taşıyarak, mevcut alanı Kentsel Dönüşüm ile birlikte modernize ederek geleceğin cazibe merkezi haline getireceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız. 24 Kasım 2021 (Çarşamba) günü düzenleyeceğimiz lansman ile projemezin detaylarını paylaşacağız” dedi.

ESNAFLAR DAHA MODERN BİR SANAYİ SİTESİNDE HİZMET VERECEK

 Lansmanın, Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde saat 14.30’da yapılacağını hatırlatan Başkan Özlü, Haziran ayında faaliyete geçen uzlaşma Ofisinde 482 hak sahibi ve 262 dükkânın mülk sahibi ile uzmanlardan oluşulan ekip arasında görüşmeler sürdüğünü bildirdi.Özlü,  İl merkezinde kötü ve çirkin görüntüyü ortadan kaldırırken, esnafların da daha modern bir sanayi sitesinde hizmet vermelerinin sağlanacağına işaret etti.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar