OKUL BİNASI İÇİN İZİN ÇIKMADI

İl Genel Meclisinin ekim ayı toplantılarında , Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Özel İdareye ait taşınmazı yeni okul binası yapılması için talep etmesi gündeme gelmişti. Yapılan incelemenin ardından arsa üzerine herhangi bir bina yapılması uygun görülmezken, alanın Uzunmustafa İlkokulu tarafından sadece spor faaliyetleri için kullanabileceğine karar verildi.

OKUL BİNASI İÇİN İZİN ÇIKMADI
26.11.2021 - 09:31
Haber Merkezi
258

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ekim ayı İl Genel Meclisi toplantılarında, Kültür mahallesi'nde bulunan ve İl özel İdareye ait taşınmazı, okulların normal eğitime geçmesinden ve derslik ihtiyacı doğmasından dolayı yeni okul binası yapılması için talep etmişti. Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen konu incelenerek hazırlanan rapor meclise sunuldu.

Raporda, Kültür mahallesinde idareye ait taşınmazın, Uzunmustafa ilkokulu tarafından teneffüslerde öğrencilerin kullanacağı okul bahçesi, fiziksel gelişimlerini sağlayan beden eğitimi ve spor alanı ve gerektiği hallerde seyyar oyun parkı veya spor aletlerinin yapılması , idarenin ihtiyacı halinde tahsisin kaldırılarak söz konusu yerin geri alınacağı şartıyla uygun görüldüğü belirtildi. Arsa üzerine herhangi taşınmaz yapılmasının komisyonca uygun görülmediği de kaydedildi.

Meclisin onayına sunulan rapor oy birliği ile kabul edildi.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar