MUĞLA VE MARMARİS BELEDİYE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜK

GÜRÜN VE OKTAY AYNI KANATTE:“GAZETECİLERİ ÖNEMSİYORUZ”

MUĞLA VE MARMARİS BELEDİYE BAŞKANLARI İLE GÖRÜŞTÜK
2.12.2021 - 16:27
Güncelleme 2.12.2021 - 16:49
Haber Merkezi
357

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’a “Problemlerinizi biliyoruz. Sizleri önemsiyoruz. Yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından 300 gazetecinin katıldığı “Anadolu Buluşması” adıyla yapılan ve üç gün süren “Yerel Medya Çalıştayı”nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ile Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’la özel görüşen Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, her iki başkanla da   “belediyecilik ve medya-belediye ilişkileri” konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek “her iki başkanı da Düzce’ye davet ettik” dedi.

BAŞKANLARI DÜZCE’YE DAVET ETTİK

Üç gün süren ve 61 ilden 300 gazetecinin katıldığı Marmaris’teki “Yerel medya Çalıştayı”na davet edilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanlar Konseyi Üyesi, Üst Kurul Delegesi  Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan ve Üst Kurul üyesi Cihat Tutkun Düzce’ye döndü.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ile gazeteci kökenli Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)Onursal Başkanı, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’le birlikte görüşen Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, her iki belediye başkanı ile “gazetecilik ve medya belediye ilişkileri” gibi konularda görüş alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, gazeteciliğin zor şartlarını bildiklerini belirterek :“Gazetelerin içinde bulunduğu ekonomik zorlukları biliyoruz. Ülke ekonominin içinde bulunduğu zor koşulları en fazla medya kuruluşları ile bu kurumlarda görev yapan gazetecileri zora sokmuştur. Bu çalıştayda sizin gibi ülkemizin her köşesinden gelen medya mensuplarını  sıkıntıları ve çıkış yolları ile daha iyi tanıma fırsatı bulduk. Gazetecileri seviyoruz ve sizleri önemsiyoruz, sıkıntılarınızı biliyoruz ancak burada sıcağı sıcağına gazetecilerden gazeteci meslek örgütlerinden daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Seçilmiş belediye başkanları kendi kentinde bulunan gazetecilere ekonomik ve sosyal yönden daha iyi katkı sağlamak ya da katkı sağlayacağı ortamları oluşturmak zorunda hissetmelidir diye düşünüyoruz. Gazetecilerin rahat çalışma ortamlarının sağlanması için çaba göstermeye devam edeceğiz. Sizlerin yaşadığı sıkıntıları gazeteci kökenli Atila Sertel başta olmak üzere diğer meslektaşlarınızla alanda çözmeye ve sizi daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Bu çalıştayla bir anlamda bu iletişimi sağlamış olduk. Sizler gibi katkı sağlayan Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve üyelerine, meslek örgütü temsilcilerine teşekkür ediyoruz” dedi. 

MARMARİS BELEDİYESİ BÜYÜK “TAKDİR” ALDI

300 gazeteciyi ağırlayan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’da, ülkenin her bir köşesinde gazeteci meslek örgütleri ve gazetecileri Marmaris’te ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek :“Yerel Medya Çalıştayı”nda gazetecileri,  yaşadıkları sıkıntılar ile çözüm önerileri konusunda tanıma fırsatı bulduk. Öncelikle Dünyanın İncisi Marmaris’te sizi ağırlamaktan mutlu olduk. Bu arada üç gün süren çalıştayda medyanın içinde bulunduğu sıkıntıları çözüm önerileri ile birlikte daha yakından tanıma ve kavrama fırsatı bulduk. Her mesleğin kendine has sıkıntıları olduğu muhakkak ancak gazetecilerin son ekonomik dalgalanmadan ciddi anlamda etkilenmiş olmaları üzücü, üzücü olmasının yanında bir hayli düşündürücü. Sizler gibi cemiyet başkanlarını ve gazetecileri kentleri ile birlikte tanımak ve sizleri ağırlamak bizi gururlandırdı” dedi.         


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar