SAĞLIK-SEN TÜM TÜRKİYE'DE EYLEMDE

Bugün iş bırakan Sağlık Sen, 9 Aralık Perşembe günü de tüm Türkiye'de tam gün iş bırakma eylemi yapacak. Sağlık Sen Düzce Şubesi üyeleri Atatürk Devlet Hastanesi önünde toplanarak, " Haksızlığa ve Ayrımcılığa dur diyoruz" dediler.

SAĞLIK-SEN TÜM TÜRKİYE'DE EYLEMDE
8.12.2021 - 09:09
Haber Merkezi
130

Sağlık Sen Düzce Şube Başkanı Cihan Özal yaptığı açıklamada, Hükümetin, hekimlerin ücretlerinde 2 bin 500 ile 5 bin TL aralığında bir İyileştirme yapacağını deklare ettiğini hatırlatarak, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar dikkate alındığında, yapılacak olan iyileştirmenin herkes tarafından memnuniyetle karşılandığını belirtti.

ALGI OPERASYONU YARATMAYA ÇALIŞILIYOR

Özal, " Çünkü döviz almış başını gidiyor, artan enflasyon nedeniyle ürünlerin etiketi günden güne değişiyor. Yani para pula döndüğü için fiyatlar cep yakıyor, yürek yakıyor. Hayat her açıdan ateş pahası! İşte böyle bir ortamda sadece hekimlere yönelik bir iyileştirme yapılacağı açıklandı. Hekimler adına yapılan düzenleme yerinde bir düzenlemedir. Dolayısıyla sonuna kadar destekliyoruz. Hatta çok geç kalmış bir düzenlemedir diyoruz. Bu dediklerimizin dışında kullandığımız başka bir cümle yok. Bu dediklerimizin aksini iddia eden birisi varsa ortaya çıksın. Belgesi olan varsa ortaya koysun. Algı operasyonuyla sağlık senin haklı mücadelesine gölge düşürmeye çalışanlar iddialarını ispatlamakla yükümlüdürler. İspatlamazlarsa yalancıdırlar, iftiracıdırlar." dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİNDE İNFİALE YOL AÇMIŞTIR

Pandeminin olağanüstü şartları içerisinde tüm sağlık çalışanlarının cansiperane çalıştıklarını ifade eden Özal, "Sağlık bakanlığı tarafından yapılan ve Hekiminden Hemşiresine, Teknikerinden Memuruna sağlık çalışanlarının tümünü kapsamayan bir düzenleme kadüktür. Hiç bir sağlık çalışanı bu düzenlemenin dışında tutulmamalıdır. Bu büyük bir haksızlıktır. Bizim tepkimiz bunadır ve bu tepki haklı bir tepkidir. Bu tepkiyi sadece bizler değil, yüz binlerce sağlık çalışanı gösterdi. Sosyal medya adeta inledi.Sadece sağlık bakanlığı çalışanları değil aynı zamanda Üniversite hastanesinde çalışan öğretim üyeleri, araştırma görevlileri Aile hekimliği çalışanlarında bu düzenlemenin dışında tutulmuştur. Açıkçası bu durum sağlık çalışanları İçerisinde çok büyük bir infiale yol açmıştır." ifadelerini kullandı.

SAĞLIK SİSTEMİNİN ALTINI OYARSINIZ

Yetkili sendika olarak, zam yapılmasına değil zam üzerinden ayrımcılık yapılmasına karşı olduklarını söyleyen Özal, "Yüz binlerce sağlık çalışanının üvey evlat görülmesine, yok sayılmasına, emeklerinin hor görülmesine karşıyız. Can kurtarmak için can vermekten çekinmeyen sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının, mücadelelerinin, gayretlerinin görmezden gelinmesine karşıyız.Hep söylediğimiz gibi; çünkü sağlık ekip işidir, bu hizmeti sunan sağlık çalışanları da bir vücudun organları gibi bütündür.Hemşireyi doktordan, doktoru teknikerden, teknikeri ambulans şoföründen ayrı görürseniz ve ona göre muamele ederseniz, bir yönüyle hepsine kötülük etmiş olursunuz. Dahası, bu şekilde davranarak sağlık sisteminin altını oymuş olursunuz! Buradan siyasi iradeye sesleniyoruz; Meclis’ten, yüz binlerce sağlık çalışanının üvey evlat olmadığını gösteren kapsamlı ve adil bir zam karar bekliyoruz.

Sağlık-Sen olarak, bu vehamete “dur” demek için bugün olduğu gibi Perşembe günü de iş bırakacaklarını söyleyen Özal, " Sadece kendi ilimizde değil, tüm Türkiye’de şubelerimizle, genel merkezlerimizle iş bırakıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarını bizlere destek olmaya davet ediyoruz.

Sağlık-Sen olarak, sağlık çalışanlarını yok sayan bir yanlışa imza atılmaması için var gücümüzle mücadele etmeye kararlıyız." dedi.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar