“ANADOLU BULUŞMALARI” DÜZCE’DE YAPILDI

PROGRAMA İLİM YAYMA VAKFI BAŞKANI BİLAL ERDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ

“ANADOLU BULUŞMALARI” DÜZCE’DE YAPILDI
11.12.2021 - 17:11
Güncelleme 11.12.2021 - 17:33
Haber Merkezi
825

TGSP tarafından STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları'nın dokuzuncusu Düzce'de gerçekleştirildi. İlim Yayma Vakfı Başkanı ve TGSP yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan’ın da katıldığı Anadolu Buluşmalarında, Düzce dışında 7 ilin STK temsilcileri hazır bulundu.

Gençlik hakkında çalışmalar yapan kuruluşlarla gençlik birimlerini bir araya getirmek için öncülük eden Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP), toplumun farklı alanlarına yönelik çeşitli çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarına birbirini tanıma fırsatı, etkinliklerden haberdar olabilmesi ve katılım gösterebileceği ortak çalışma alanları sunmak ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Gelecek Vizyonunun konuşulduğu Anadolu Buluşmalarının 9’uncusu  Gençlik Spor İl Müdürlüğü ek bina konferans salonunda  gerçekleştirildi. 

Buluşmaya İlim Yayma Vakfı Başkanı ve TGSP yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, TGSP Başkanı Ömer Faruk Terzi, TGSP Başkan Yardımcıları Ali Haydar Ustaosmanoğlu, Ahmet Sözbilir, Veysel Dinç, M. Kürşat Karaca, Emre Koç ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı Anadolu buluşmalarında Bolu, Çankırı, Düzce, Kastamonu, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Yalova illerinden STK temsilcileri katıldı. 
STK’ların gelecek vizyonu ve güncel sorunları üzerine konuşularak fikir alışverişlerinde bulunulan Programa katılım sağlayan STK yetkilileri olumlu veya olumsuz durumları dile getirirken, TGSP Yönetim Kurulu Üyeleri hem TGSP’nin hem de TGSP’ye üyeliği bulunan kurumların faaliyetlerinden bahsetti. 

TGSP Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, STK’ların kurulma amaçlarını anlatarak, Ne için bir araya geldik ? Dertliyiz diye geldik. İçimizde, bu  STK’ları kullanıp bir yerlere geçmeye çalışanlar var mıdır tabii ki vardır. Biz buradaki abilerimizin kardeşlerimizin iyi niyetlerle buralarda görev aldığını düşünüyoruz” dedi.   Programda Bilal Erdoğan’ın yönelttiği sorulara doğru cevap veren üç kişiye hediye takdim edildi. TGSP Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Terzi ise yaptığı konuşmada, 9. Anadolu Buluşmaları’nın ardından bir buluşmanın daha gerçekleştirileceğini açıkladı.

 


Editör: E. TAYHAN