DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Düzce’de İl Jandarma Komutanlığı Çevre Timi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) ekipleri avlak bölgelerdeki denetimlerine aralıksız devam ediyor.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
24.12.2021 - 11:34
Haber Merkezi
404

Ortaklaşa yürütülen çalışmalar ile avlak bölgeler ve milli park bölgelerinde denetimlerine aralıksız devam eden ekipler, koruma altındaki canlılar ve ekolojik denge konusunda av koruma faaliyetleri ve inceleme gerçekleştiriyor.

Düzce Melen Genel Avlağı ve Deredibi Devlet Avlağında av koruma faaliyetleri gerçekleştiren ekipler, usulsüz avlandığı tespit edilen 3 avcı hakkında işlem başlattı. Konuya ilişkin Düzce DKMP’den yapılan açıklama da, ‘’İl Jandarma Komutanlığı Çevre Timi ile ortaklaşa yürüttüğümüz Düzce Melen Genel Avlağı ve Aktaş Deredibi Devlet avlağındaki av koruma kontrol faaliyetlerinde 8 avcı kontrol edilmiş olup 2 avcıya belgesiz avlanmak ve 1 avcıya da kota almadan avlanmak kabahatlerinden dolayı işlem yapılmıştır. Koruma kontrol faaliyetlerimiz aralıksız devam edecek olup kurallara uyan avcılarımıza teşekkür ederiz.’’ ifadelerine yer verildi. Kurallara uyan ve belgeleri tam olduğu tespit edilen avcılar ile birlikte sohbet eden yetkililer sonrasında bölgeden ayrıldı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar