TAYHAN’DAN DÜZCE KAMUOYUNA…!

EROL TAYHAN, SOSYAL MEDYADAKİ “PAYLAŞIMI YORUMLADI”

TAYHAN’DAN DÜZCE KAMUOYUNA…!
27.12.2021 - 17:58
Haber Merkezi
506
2

Düzce İktisat ve Kalkınma Kongresine katılan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’un sosyal medya hesabından yaptığı, “Düzce’nin il olduğu yerde, Gebze’nin hakkı büyükşehir belediyesi’dir” açıklaması maksadını aşan açıklama nedeniyle sosyal medya hesabından paylaşım yapan Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Levent Altun’un Düzce’nin adını kullanarak Gebze'yi ön plana çıkarmak istemesini doğru bulmadığını söyledi.

Erol Tayhan şu açıklamada bulundu.

DÜZCE KAMUOYUNA,

İki gün süren İktisat ve Kalkınma Konferansı için (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile birlikte Düzce’ye gelen Levent Altun’un sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle şahsıma yönelik sosyal medyada başlatılan linç kampanyası sonrası bir açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Olayın Düzce Gazeteciler Cemiyeti ile uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

Bizim bağlı olduğumuz bir üst federasyonumuzun (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca 2 gün süren konferans için Düzce’ye davet edilmiş. Genel Başkan da yanına komşu ilden Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun’u alarak  Düzce'ye kongreye gelmiş.. Genel Başkanın konuşmasını salonda birlikte dinledik. Benim kongrede bulunmam da bu kadarla sınırlıdır.. Birlikte oturmak arkadaşın sosyal medyada yaptığı paylaşımdan benim haberim olduğu anlamı çıkarılması anlamsızdır... Bunu vesile yaparak birbirimizi kırmamız birbirimizi rencide etmeye yönelmemiz bize bir şey kazandırmaz.

Levent Altun’un Düzce’nin adını kullanarak Gebze'yi ön plana çıkarmak istemesini doğru bulmamakla birlikte olayı abartılı bir şeklide linçe dönüştürmeyi de doğru bulmuyorum.

Yazıyı yazan ben değilim yazdıran da ben değilim.. Herkesin bir bakış açısı bir eleştiri hakkı vardır. Hemen işi başka mecralara çekmek bize bir şey kazandırmaz...Gebze'nin il olmasını ya da Büyükşehir olmasını istemek Gebzelilerin tabii hakkıdır…Bizde Düzce olarak yıllardır il olmak istedik sonunda bizi il yaptılar. Hakkımızdı bize göre; il olduk..

Düzce’nin il olması, il olma hakkını kazandıktan sonra ilimizin gelişmesi ve modern bir şehir olması için gazeteci olarak yaptıklarımız meslek hayatımızın onur vesikası olarak arşivlerde yerini almaktadır.

Bu vesile ile Selam ve sevgilerimi sunuyorum.

                Erol TAYHAN

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Kerim velioğlu
  Kerim velioğlu
  29.12.2021 14:03

  Erol Bey kendinizi boşa yormuşsunuz. Sizin konuşmadığınız bir söz sizi niye ilgilendirsin ki. Aslına bakarsanız adam o konukgazeteci işgüzarlık yapmış. Sana ne Düzce'nin konumundan .Üstelik bu konuşmayı kürsüde yapmamış bu Gazeteciler Fed. Genel Başk. Yard. gazeteci. ne alaka Düzce'nin il olma konusunda yaşadığı sıkıntıları o bilmediği için boş konuşmuş. O arkadaş Türkiye Gazeteciler Federasyonu makamını dolduramayan biri. Böyle hatalar yapılmaz.Herkes her makamı dolduramaz.

 • Sedat Karadeniz
  Sedat Karadeniz
  27.12.2021 18:10

  Erol Bey kendinizi yormayınız. Gebzeden gelen gazeteci bir tespitte bulunmuş, Bunda ne var. O da Gebze'nin il olmasını istiyor. Bunu ifade etmesi neden ayıp ki ! Siz Düzce'ye gelen meslek örgütü başkan ve başkan yardımcısına mihmandarlık yapmışsınız. Önce Düzce'yi gezdirmişsiniz. Düzceyi göstermişsiniz. Yüzde yüz doğru bir hareket sizinkisi. Misafirleri salonda tabii ki yanında oturarak toplantıyı izleyeceksiniz. Bunda ne var . Gebzelinin şahsında sizi yıpratma çabası bu. Düzce sizi tanıyor.

Resmi İlanlar