ARDAHAN’LI GAZETECİLER “DÜZCE”DE…

ARDAHAN GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI YILMAZ’I TAYHAN AĞIRLADI

ARDAHAN’LI GAZETECİLER “DÜZCE”DE…
30.12.2021 - 14:10
Güncelleme 30.12.2021 - 14:18
Haber Merkezi
525

Ardahan Gazeteciler Cemiyeti (AGC)Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz, gazeteci eşi Selmi Yılmaz’la birlikte geldikleri Düzce’de Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’la görüşerek “medyada iki kent arasında iletişimi geliştirici programlar tertipleme” konusunda fikir alışverişinde bulundular.

AGC Başk. Tempo TV ve Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gazeteci Fakir Yılmaz ile Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Selmi Yılmaz Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başk. Erol Tayhan’a misafir oldular.

Ardahan’dan sonra il olan Düzce’yi merak ettiklerini belirten Gazeteci Fakir Yılmaz, cemiyetteki buluşmanın ardından Düzce’de bünyesinde Düzcenin Sesi, Düzce Parantez ve Günaydın Düzce adlı üç gazetenin yanında Oxijen Tv’yi barındıran Oxijen Grupta gazetecilerle tanıştılar.

Oxijen Gurup Başkan Vekili İlkay Karabulut Keleş’le görüşen AGC Başkanı Yılmaz ve eşi, daha sonra Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan’dan Düzce’de medyanın durumu ve konumu hakkında bilgiler paylaştı.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gazeteci Nevzat Cingirt'le Objektif Gazetesi Köşe Yazarı Aydın Koç’unda hazır bulunduğu görüşmede Ardahanlı gazeteci eşler Meslektaşları ile basın ve medyanın sorunlarının yani sıra ülkenin içinde bulunduğu siyasi atmosferi de tartıştılar.

“DÜZCE’DE ALDIĞIM OKSİJENLE MUTLU OLDUM”

Gazeteciliğin vitrini önünde yaşananların dışında arka perdesini de yazan biri olarak tanınan, sorunları dile getirmekle mükellef olduğunu belirten AGC Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz, “Ardahan gibi yeni bir vilayet olan ama Ardahan'a nazaran her gün biraz daha gelişip, büyüyen kenti Düzce'de böyle güzel bir ekiple tanışmanın yanında bu kente yakışan gazete ve yayın grubuna sahip olmasının şansını yaşadığını ve Düzceli meslektaşlarımdan aldığımız oksijenle bir hayli mutlu olduğumu belirtmek isterim. Düzce’de aldığım oksijenle çok mutlu oldum” sözleriyle ifade etti.

Son il olanlar arasında yer alan Düzce ve Ardahan’da görev yapan gazetecilerin her iki kentin gelişip büyümesinde daha da fazla tanınarak “mesleki bir dayanışma sergileyebileceklerini ve mesleki dayanışmanın da kentlerin sosyal ve ekonomik anlamda gelişimine katkı sağlayacağı kanaatinde olduklarını” ifade ettiler.

Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, daha önce bir mesleki toplantıda tanışmanın getirdiği artıları da dikkate alarak “medyada iki kent arasında iletişimi geliştirici programlar tertipleme ve ortak proje geliştirme konusunda başlanan çalışmaların geliştirilmesi için iletişimde olma kararı aldıklarını” ifade ettiler.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar