Cemşit: Saray Zam Yapmaya Doymuyor

Son dönemde her kesimin tepkisini çeken faturalardaki artışa bir tepki de CHP'den geldi. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Sarayın zam yapmaya doymadığını savunurken, parti binasına gelen yüklü faturayı görünce ise tepkisi bir kat daha arttı.

Cemşit: Saray Zam Yapmaya Doymuyor
9.02.2022 - 13:44
Haber Merkezi
274

Ülkemizde yeni yıl ile birlikte başlayan enerji kesintileri ve faturalarda yaşanan yüksek zamlara tepki çekmek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP İL Başkanı Semih Cemşit, enerji alanında yapılan zamların vatandaşı yıprattığını ifade etti.

Basın toplantısı sırasında her şeye durmaksızın zam yapıldığını ifade eden Başkan Cemşit, ''Hayat pahalılığı ile halk yoksullaştırılıyor. Vatandaşlarımızın pazar fileleri ve tencereleri boş.  Kaybeden 83 milyon olurken, kazanan yine saray iktidarı ve yandaşları oluyor. Enerji buhranının kahramanı saray iktidarı; kademeli zam, kademeli zulüm politikasını uygulamaya koydu. Bu zammın başrolünü ise AKP İlçe Başkanlığı gibi hizmet eden Enerji Piyasası Denetleme Kurulu üstlendi. Saray iktidarı, elektrikte kademeli tarife adı altında, Cumhuriyet tarihinin en büyük zammını yürürlüğe koydu. Kademeli zulme dönüşen tarifeyi hayata geçirirken ilk kademede yüzde 52 zam, bir üst kademeye de yüzde 157 zam yapmayı ihmal etmediler. Şeytanın bile aklına gelmeyecek bu düzenleme sayesinde zamlı elektrik faturaları ile vatandaşı çarptılar.'' şeklinde konuştu.

''BU ARTIK REZİLLİĞİN DİZ BOYU''

CHP İl Başkanı Semih Cemşit toplantının ardından basın mensupları ile sohbet ederken, o esnada Parti Binasına gelen elektrik faturasını görünce şok oldu.

Gelen Fatura sonrasında şaşkına dönen Cemşit, ''Bu fatura geçen ay 800 TL idi. Bu ay gelen fatura ise 2 bin 143 TL. Yani  artık rezillik diz boyu bu.'' ifadelerini kullandı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar