HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI EĞİTİMİ VERİLDİ

Düzce’de İlk Defa Hastane Yöneticilerine Yönelik Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Yönetici Eğitimi Düzenlendi.

HASTANE AFET VE ACİL DURUM PLANI EĞİTİMİ VERİLDİ
11.02.2022 - 11:52
Haber Merkezi
360

Düzce Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda Sağlık İl Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Biriminin koordinasyonunda, Düzce’de ilk defa hastane yöneticileri ile inceleme makamı yetkililerine yönelik "Hastane Afet ve Acil Durum Planlaması (HAP) Yönetici Eğitimi" düzenlendi.

İki oturum halinde düzenlenen eğitimde; Hastane Afet ve Acil Durum Planları Uygulama Yönetmeliği ile ilgili bilgilendirme yapıldıktan sonra HAP kılavuzu tanıtımı, plan hazırlama tarihleri, risk iletişimi, afet risklerinin azaltılmasına yönelik çalışmalar, olaya özel planlar, psikososyal destek faaliyetleri, yıl içinde yapılması gereken masa başı ve saha tatbikatları konularında sunumlar yapıldı.

HAP Yönetici Eğitimlerine Düzce’de faaliyet gösteren tüm kamu/özel hastanelerin Başhekimleri katıldı. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgeleri ile eğitmenlere teşekkür belgeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Op.Dr.Mevlüt Yıldız tarafından takdim edilmiştir.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar