ULAŞTIRMA BAKANI DÜZCE’YE GELDİ AMA…

“YÜKSEK HIZLI TREN (YHT)”DEN BAHSETMEDİ…!

ULAŞTIRMA BAKANI DÜZCE’YE GELDİ AMA…
11.02.2022 - 14:59
Haber Merkezi
1230
2

Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak amacıyla bugün Düzce'ye geldi. Bakan Karaismailoğlu, Yığılca yolu ve Kuzey çevre yolu hakkında açıklamada bulunurken Düzce ve bölge kamuoyunun merakla beklediği “Yüksek Hızlı Tren” (YHT) projesinden bahsetmemesi “tam bir hayal kırıklığı” olarak değerlendirildi..

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, Türkiye’nin doğusu-batısı, kuzeyi-güneyi demeden yatırımlara devam ettiklerini söyleyen Karaismailoğlu,  "Hükûmetlerimiz döneminde ülke genelinde yaptığımız yaklaşık, 1 trilyon 169 milyar liralık ulaşım ve haberleşme yatırımlarımız içinde karayolu yatırımlarımız, 711 milyar lira ile en büyük payını alıyor." dedi.

ESER SİYASETİ YAPIYORUZ

 Kendi siyasi ikballeri için Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlerin amacını çok iyi bildiklerini belirten Karaismailoğlu,  "Milletimiz bugüne dek bu boş sözlere kanmadı. Bundan sonra da arzu ettikleri kargaşaya izin vermeyecektir. Bizim milletimiz ve devletimiz hep yan yana; hep omuz omuzadır. Kimsenin gücü birlikteliğimizi bozmaya yetmez. AK Parti olarak 20 yıldır ülkemizin kalkınması, istihdam yaratması ve ekonomisinin büyümesi için projeler üretiyor, eser siyaseti yapıyoruz. Türkiye yerinde saysın diye uğraşanların umutlarını boşa çıkaracağız, Türkiye 50 sene önceki gibi yönetilsin isteyenlerin umutlarını boşa çıkaracağız, Artık Türkiye bir avuç insan için çalışanların, çıkarcıların ülkesi değil, 84 milyonun Türkiye’sidir." şeklinde konuştu.

DÜZCE'DE 859 MİLYON LİRALIK PROJE

Ülke genelindeki bu büyük yatırım hamlesinden Düzce’nin de  de hak ettiği payı aldığını söyleyen Karaismailoğlu, Düzce'deki yatırımları şöyle anlattı:

 "2003’te il genelindeki bölünmüş yol uzunluğu 79 kilometre iken, bugün 171 kilometreye çıkardık. Düzce il genelindeki tüm karayolları içinde bölünmüş yol oranı yüzde 72 gibi yüksek bir düzeye ulaştı.  Hükûmetlerimiz döneminde Düzce’deki karayolları üzerinde toplam uzunluğu 10 bin 488 metreyi bulan tam 67 adet köprü yaptık. Düzce il genelinde yürüttüğümüz 6 karayolu yatırımının proje bedeli 859 milyon lirayı buluyor. Bugün şantiye ziyaretinde bulunduğumuz, Düzce Çevre Yolu kesimi, Düzce- Akçakoca Devlet Yolu Onarım İşimizin önemli bir kısmını oluşturuyor. Proje ile, 50,5 kilometrelik bölünmüş yol onarımı yapıyoruz. Bu şekilde, hat üzerinde trafik güvenliği ve sürüş konforunu artırıyoruz.  İhale kapsamında, Gümüşova İlçesi Bağdat Caddesi D-100 karayolu bağlantısında alt geçit çalışmalarına başladık. Bu yıl da çalışmalara yoğun bir şekilde devam edeceğiz..Düzce Kuzey Çevre Yolumuzun 14 kilometrelik birinci kısmını tamamlayıp, trafiğe açmıştık. İkinci kısmının da ; 2022 yılı yatırım programı dahilinde yapım ihalesini gerçekleştireceğiz."

 

YENİ İHALE İLE YIĞILCA YOLU'NUN 16,5 KM'LİK KISMI YAPILACAK

 Bakanlığın bir diğer karayolu projesi olan Düzce-Akçakoca Ayrımı- Yığılca Yolu'ndan da söz eden Bakan Karaismailoğlu, "Yolun, Düzce ilindeki uzunluğu 40 kilometredir.  Projenin 23,5 kilometresini tamamlamıştık. Yeni ihale kapsamında, 7,5 kilometrelik Düzce-Yığılca yolu ile birlikte 9 kilometrelik Yığılca-Alaplı yolu olmak üzere 16,5 kilometrelik yolu hizmete alacağız. Çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden projemiz kapsamında, ayrıca, toplam uzunluğu 312 metreyi bulan 2 adetde viyadük yer alıyor.  Düzce’de sürdürdüğümüz bir diğer karayolu projesi de Anadolu Otoyolu’nun Gümüşova-Yeniçağ Kavşağı arasındaki muhtelif kesimlerdeki üst yapı çalışmalarıdır. Bunun yanında ayrıca, Tarihi Akköprü, Dağkaya, Akbaş, Konuralp, Kavuncu, Karabekir ve Göynük Menfez Köprülerinin restorasyon işlerini yürütüyoruz. Tabak Deresi üzerinde yer alan tarihi Konuralp Köprüsünün restorasyon uygulamasını bu yıl tamamlayacağız." dedi.

 


Editör: E. TAYHAN