Keskin ve Gösterişli mezarlıkta iddiaları cevapladı

Düzce Belediyesi'nin şehir mezarlığında ağaç katliamı yaptığı iddialarıyla son günlerde kamuoyunda tepkiler artınca, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve Belediye Başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli bir açıklama yaptılar. Keskin, mezarlıktaki ağaç kesme çalışmalarını dillerine dolayanların siyaset devşirdiğini söylerken, Gösterişli ise, ekonomik ömrü dolan ağaçların kesildiğini belirtti.

Keskin ve Gösterişli mezarlıkta iddiaları cevapladı
16.02.2022 - 09:16
Haber Merkezi
353

GÖSTERİŞLİ MEZARLIKTAKİ ÇALIŞMALARI ANLATTI

Düzce Belediyesinin ihaleye verdiği firma tarafından şehir mezarlığında yapılan ağaç kesimi, genç yaşlı bakılmaksızın ağaçların kesildiği yönünde iddiaları da beraberinde getirdi. Ağaç kesiminin mezarlıklara da zarar verdiği şeklinde kamuoyunda tepkiler artınca Düzce Belediye Başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli mezarlıkta bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin'in de katıldığı basın açıklamasında, Gösterişli, mezarlıktaki bakım ve onarım çalışmalarını anlattı. Mezarlıklarda Işık ve ses sistemi kurulacağını söyleyen Gösterişli, şehir mezarlığında Türkiye’de sayılı olan mezarlık bilgi sistemi kurulduğunu da ifade etti.

EKONOMİK ÖMRÜ DOLANLAR KESİLİYOR

Gösterişli ağaç kesimi ile ilgili olarak ise, " Belediyeye ait olan tapularda kesim yapılıyor. Burada bulunan  ağaçların kısa ömrü olduğundan kesilmeleri  için çok ciddi talep oldu, geçtiğimiz günlerde fırtınada 20 ağaç devrildi, o zaman o ağaçların altında ziyaretçi olsaydı ne olacaktı. Bu işlerin tamamı resmi olarak yapılıyor. Biz orman işletmesine müracaat ettik, onlar geldiler, ekonomik ömrü dolan ağaçları tek tek işaretlediler. Biz bunlar için ihaleye çıktık." dedi.

KESKİN İDDİALARA SERT ÇIKTI

Basın açıklamasına katılan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, bu yıl mezarlıktaki çalışmaların biteceğini, çok daha modern bir şehir mezarlığı olacağını belirtti. Keskin, ağaç katliamı yapılıyor iddialarına sert çıktı, bu iddiaları çıkaranların Düzce'de sanki çok kötü işler yapılıyormuş gibi göstermeye çalıştığını belirtti.

Keskin, "  Belediyenin yaptığı her işin altında mutlaka bir şey arayanlar var.  Buralar atalarımızın olduğu yerler.  Bunun üzerinden siyaset devşirenlere de bir şeyler söylemek lazım, bu kadar ucuz deği bu işler. Burada birinin üzerine ağaç devrilse veabilini kim karşılayacak. Yok ağaç katiamı yapılıyor yok başka bir şeyler, gelsin yerinde görsünler, bu işin ne kadar tehlikeli olduğunu anlasınlar.  Bu güzel çalışmaları dillerine dolayıp da Düzce’de sanki çok kötü işler yapılıyormuş gibi ülke gündemine taşımak isteyenlerin  de altında siyaset, menfaat ne ararsanız arayın. Onlara rağmen biz bu işleri başaracağız." dedi.

BÜFELERİN YERİ ŞARTNAMEDE BELLİDİR

"Biz burada gizli bir iş yapmıyoruz" diyen Keskin,  bu iddialarda bulunan kimin elinde bilgi belge varsa savcılığa başvurması gerektiğini dile getirdi. Hastane önünde kaldırıma konulan büfe ile ilgili olarak ise, “ ihale şartnamesinde hepsinin yeri bellidir.” Dedi.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar