Çavuşlar TOKİ'den Vali Atay'a mesaj var!

Çavuşlar TOKİ'de sosyal hizmetlere bağlı CY bloklarında oturan vatandaşlar sefalet içindeler. Kaç gündür elektrikleri kesik olan konutlarda temizlik ve hijyen sıfır. Bir çoğu ihtiyaç sahibi insanlardan oluşan Çavuşlar TOKİ CY blok sakinleri Vali Atay'ın seslerini duymasını isteyerek, "Dışarıdan gelen yöneticiler bizimle ilgilenmiyor. Sosyal yardımlaşma dertlerimize çözüm bulmuyor. Lütfen bize yardım edin.'' dediler.

Çavuşlar TOKİ'den Vali Atay'a mesaj var!
24.02.2022 - 09:25
Haber Merkezi
176

 

Düzce Çavuşlar TOKi konutlarında CY bloklarında  yaşayan vatandaşlar, yöneticilerinin onları dolandırdığını ileri sürerek Düzce Valisi Cevdet Atay'dan yardım talep etti. Yaşadıkları mağduriyeti ve şikayetlerini dile getirmek için bir araya gelen vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

İlk yapıldığı günden bu yana sorunları bitmek bilmeyen konutlarda oturan vatandaşlar adeta isyan ederken, bir vatandaş,  ''Evlerimizde balkon yok. İlk önce bizlere söz verilen balkonların yapılmasını talep ediyoruz. Çamaşırlarımızı evin içinde kurutmak zorunda kalıyoruz. Buda hasta arkadaşlarımızın sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu konuda çok şikayetçi insan var. Temizlik ve hijyen sıfır yapılmıyor. Burası valiliğe yani sosyal yardımlaşmaya bağlı. Onlarda bizimle ilgilenmiyorlar. Gelip inceleme, toplantı araştırma bir eğitim hiç bir şekilde yapmıyor. Yönetim desen zaten topladığımız aidatları yemiş. Bizlerin bu aidatlarla ödenmesi gereken faturalar ödenmediği içinde elektriğimiz kesildi.  Karanlıkta kaldık. buna ilave olarak ta binalarda kaçak sistem bağlamış. Bundan dolayı da 22 bin lira ceza kesildi. Bu cezayı bu vatandaş nasıl ödeyecek? Bu insanların zaten durumu yok yoksul insanlar. Bu durum mahkemeye intikal edildi ama şuan da 2 bloğun elektriği kesik durumda. Bizler buradan sayın valimize sesleniyoruz. Lütfen bizimle ilgilensin. Buraya artık dışarıdan yönetici istemiyoruz. Buradan içimizden seçilen birisi olsun. Öyle olsun ki bizde ne olduğunu bilelim o yöneticiye yardımcı olalım. Burada hastası olan durumu olmayan bir çok vatandaş var. Karanlıkta kaldık. Temizlik yapılmıyor. Ortalık pislik içinde. Lütfen sayın valimiz Cevdet Atay bu duruma öncelik versin bizimle ilgilensin.'' şeklinde konuştu.

TOKİ sakini başka bir vatandaş, ''Bizlere burada ev sahibi olma imkanı sunan sayın Metin Kaşıkoğlu'na teşekkür etmek istiyorum. Gittim yalvardım yakardım ev istiyorum dedim ve bana söz verdi. Allah razı olsun sözünü tuttu ama verdiği sözler tam olarak olmadı. Bize vaat edilen evler stüdyo evlerdi. Evlerimizin balkonu yok bu yüzden kombilerimiz içeride yer alıyor. Evlerimizde çocuklarımız var korkuyoruz bir şey olacak diye. Her gün bir komşumuzun kombisi veya elektrik kutusu patlıyor. Burada daha önce bu konudan kaynaklı çok yangın çıktı. Bizim aldığımız üç kuruşluk bir yardım biz bu parayla kombiye mi, elektriğe mi, temizliğe mi bakalım? Burada oturan herkes yardım parasıyla hayatlarını sürdürüyor. Sosyal yardımdakiler de bu binadan bıktı. Binamız olduğu gibi çürüdü. Büyüklerimize söylüyorum lütfen birlerle ilgilenin hele ki şu hastalık zamanında yanımızda olun. Bizler hijyen istiyoruz temizlik istiyoruz pislik içinde yaşamak istemiyoruz. '' dedi.

Binaların pislik içinde olduğunu ifade eden bir vatandaş ise, ''Kapıcı odası bildiğiniz bir ardiye. Oturulmayacak halde. Duvarlarımıza yazılar yazılır. Kapılarımız ve kalorifer peteklerimiz sökülür satılır. Al zemin katımızdan yükselen bir lağım kokusu var düzeltilemiyor. Zaten suda basıyor orayı sürekli olarak kendimiz imkanlarımız yettiğince temizlemeye çalışıyoruz. Sayın Valimiz Cevdet Atay'a sesleniyorum. Bakın ben kronik hastayım. Binamızın pisliğini kokusunu görseniz bu binaya nasıl giriyorsunuz dersiniz. Ben yönetici olmasına rağmen o hiç bir şey yapmıyor diye kendim arkadaşlarımla toplandım aidat paralarıyla ödenmesi gereken faturalarımızı ödedim. Anlaşma yaptık şimdi her ay bir kat yapıyor işleri. Peki bu durumda benim yöneticiye ne ihtiyacım var? Her işimi kendim yapıyorum ben niye aidat veriyorum? Bu işlerle ilgilen gerekli merciler neresiyle lütfen bu işe bir el atsınlar. Bizler hiçte iyi durumda değiliz.'' ifadelerini kullandı.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar