PINARLAR KÖYÜ "ADAYA DÖNDÜ"

PINARLAR KÖYÜ’NÜN BİR MAHALLESİ SELE TESLİM OLDU.

PINARLAR KÖYÜ  "ADAYA DÖNDÜ"
29.06.2022 - 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
616

Düzce merkeze bağlı Pınarlar Köyü’nde sabah saat 6’da aniden gelen sel bir mahalleyi yarım ada haline getirdi. Birçok kişiyi uykuda yakalayan sel sularının anında evlerinin etrafını sarmasıyla çaresizlik içinde bekleşen köylüler şaşkınlık içinde gelecek yardımı beklediler. Pınarlar Köyü Muhtarı Alaattin Üstün “67 yaşındayım ben böyle bir seli ilk kez yaşıyorum” diyerek köy halkının çaresiz bekleyişini göstererek yetkililere bilgi vermesine rağmen henüz gelen gidenin olmadığını da kaydetti.

Köy içinde mezarlık yanında bulunan mahallenin evlere giriş çıkışlarında büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten Muhtar Üstün,  mahalle halkının evlerinden köye giriş ve çıkışları suyla kaplandığı için evlere giriş çıkışların tarlalardan yapıldığını söyledi.

Pınarlar Köyü Muhtarı Alaattin Üstün, sabah saat 06.00’da Mengencik tarafından gelen sularla köyün bir mahallesinin suya gömüldüğünü ilk anlarda su derinliğinin 5 metreyi aştığını belirterek geçen zaman zarfında suyun çekilmiş olmasına rağmen çıkış yeri olmadığı için bir mahallenin göle döndüğünü söyledi.

Konuyla ilgili olarak bir çok kez DSİ ve Özel İdare gibi kurumlara dilekçeyle başvurduğunu ancak bugüne kadar hiçbir girişimde bulunulmadığını kaydeden Pınarlar Köyü Muhtarı Alaattin Üstün, yetkililere seslenerek çare istedi.  

 


Editör: E. TAYHAN