MEMUR VE EMEKLİDE “ZAM ŞOKU”

Memur ve emeklinin alacağı zam oranı netleşti.Emekli de memur da zam şoku yaşadı. Memur ve emekli en az yüzde 40 oranında zam beklerken açıklanan zam oranı memur ve emekliyi kahretti.

MEMUR VE EMEKLİDE “ZAM ŞOKU”
3.01.2023 - 17:27
(Objektif Ajans)
235
3

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği maaş zammı, enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli oldu. Buna göre memur ve memur emeklileri yüzde 16,47, SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 15,40 zam alacak. Memur ve emeklilerin maaşlarına ilave bir refah payının da eklenmesi bekleniyor.

TÜİK, aralık ayı enflasyon verilerini açıkladı. Enflasyon aralıkta yüzde 1,18 arttı, 2022'nin tamamında yüzde 64,27 olarak gerçekleşti. Bu verinin açıklanmasıyla memur ve emeklilerin alacağı zam oranı da belli oldu.

MEMURA YÜZDE 16,47 ZAM

Enflasyon verileri sonrası memur ve memur emeklileri ocakta toplam yüzde 16,47 zam almaya hak kazandı. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise yüzde 15,40 zam alacak.

REFAH PAYININ AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Milyonlarca insanın gözü şimdi ise refah payına çevrilmiş durumda. Memur ve emekli maaşlar, belirlenen zam oranının üzerine eklenecek refah payı ile son halini alacak.

ERDOĞAN, "ZENGİNLİĞİMİZİ HER KESİME YANSITMAKTA KARARLIYIZ" DEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta yüzde 55 oranında artışla asgari ücretin 8.506 TL olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaşlarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunmuştu. Erdoğan, "Ülkemizin zenginliğini çalışanlar başta milletimizin her kesimine yansıtmakta kararlıyız. Memur ve emekli maaş artışlarını da bu yaklaşımla yapacağız" demişti.

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Serdaf
  Serdaf
  4.01.2023 00:01

  Kepazelik bir zam...Kepazelik. Rezillik. Ekmeğe yapılan zammın yarısını karşılamaz

 • Müyesser yıldız
  Müyesser yıldız
  3.01.2023 23:58

  Gerçekten ŞOKKTAYIM.Yuh diyorum . Bizi nasıl görmezlikten gelenleri anlamakta zorlanıyorum.

 • Sezai
  Sezai
  3.01.2023 21:11

  Teşekkürler Objektif Gazetesi...Gerçekten şoktayız. Yüzde 25 oran "memur ve emekli "sürün" demektir...Ben MHP'liyim. Bu iktidara oy vermem. Beni dikkate almayanı bende dikkate almam. Tepkimi seçimde veririm ..Yüzde 25 Zam elektrike yapılan zammı kapatmaz...

Resmi İlanlar