BÜYÜK DEPREMDE 21 GAZETECİYİ KAYBETTİK

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca deprem bölgesinde incelemede bulundu. Bölgede 21 gazetecinin vefat ettiğini ayrıca 17 gazetecinin de birinci derecede yakının hayatını kaybettiğini söyledi.

BÜYÜK DEPREMDE  21 GAZETECİYİ KAYBETTİK
15.02.2023 - 17:51
Kaynak: Objektif Ajans
390

 

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca deprem bölgesinde incelemede bulundu. Kahramanmaraş depreminde  21 gazetecinin vefat ettiği ayrıca 17 gazetecinin de birinci derecede yakını hayatını kaybettiği belirlendi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran depremde şu ana kadar 21 gazetecinin vefat ettiğini ve 17 gazetecinin birinci derecede yakınının hayatını kaybettiğini söyledi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7, Elbistan ilçesinde ise 7.6 büyüklüğünde iki depremde AFAD’ın yaptığı son açıklamaya göre, depremden etkilenen 10 ilde can kaybı 35 bin 418’e yükseldi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu kendilerine ulaşan ilk haberlere göre depremin meydana geldiği illerde, deprem nedeniyle 21 gazetecinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

DEPREM BÖLGESİNDE İNCELEME VE ZİYARETLERDE BULUNDU

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili vuran depremde şu ana kadar 21 gazetecinin vefat ettiğini ve 17 gazetecinin birinci derecede yakınının hayatını kaybettiğini söyledi. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Genel Başkan Vekili Cafer Esendemir ve Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun depremden etkilenen Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Adana, Osmaniye ve Şanlıurfa'da 4 gün boyunca incelemelerde ve çeşitli ziyaretlerde bulundu. TGF heyeti depremde yakınlarını kaybeden ve olumsuz etkilenen gazetecileri ziyaret ederken, Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, Basın Vakfı yöneticisi Şahin Özer ve Şanlıurfa Gazeteciler Cemiyeti başkanı Mehmet Canbek de eşlik etti.

“DURUMU KELİMELERLE ANLATMAK MÜMKÜN DEĞİL”

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, deprem bölgesinde yaptığı ziyaret ve incelemeler sonrası şunları söyledi:

“Çok büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıyayız. Oradaki durumu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Depremde meslektaşlarımızı ve yakınlarını da kaybetmenin derin
üzüntüsünü yaşıyoruz. Gerçekten acımız büyük. Meslektaşlarımıza ve depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralananlara da şifa diliyorum.”

 


Editör: E. TAYHAN