“DÜZCE MEB AKUB” EKİBİ AFET BÖLGESİNDE

DÜZCE MEB 15 OKULU EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIR HALE GETİRDİ

“DÜZCE MEB AKUB” EKİBİ AFET BÖLGESİNDE
23.02.2023 - 12:22
Güncelleme 23.02.2023 - 12:31
494

Millî Eğitim Bakanlığı Düzce Arama Kurtarma Birimi (DÜZCE MEB AKUB) ekipleri Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve bölgede pek çok ili etkileyen deprem felaketlerinin ardından depremzedeler için seferber oldu.

Düzce MEB AKUB ekibi, Kahramanmaraş İli Pazarcık ilçesindeki depremin ardından AFAD ile koordineli bir şekilde enkaz kaldırma, arama kurtarma, çadır kurma, psikososyal destek ve sosyal yardım gibi görevleri özveriyle yerine getirdi.

Depremzede vatandaşların acılarını paylaşmak ve yardım elini uzatmak için Müdürlüğe bağlı okul ve kurumlarda görev yapan teknik öğretmen ve personelden oluşan 16 kişilik ekib deprem bölgesinde 1 hafta kalarak yeniden yapılanma çalışmalarına destek oldu.

Gaziantep İslahiye'de 15 okulun yapısal olmayan tüm elemanları teknik ekip tarafından onarılarak, eğitim öğretime hazır hale getirildi.

Okulların kütüphaneleri, tüm mobilyaları, laboratuvarları, su tesisatları, asma tavanları gibi alanlarda depremin etkisi ile oluşmuş hasarlar Düzce MEB AKUB ekibi tarafından giderildi

 

 


Editör: E. TAYHAN