ERDEMLİLER DERNEĞİ, ARAMA KURTARMA EKİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

ERDEMLİLER DERNEĞİ, ASRIN DEPREMİNDE DÜZCE'DEN KATKI SAĞLAYAN ARAMA KURTARMA EKİPLERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ

ERDEMLİLER DERNEĞİ, ARAMA KURTARMA EKİPLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ
25.02.2023 - 11:39
Güncelleme 25.02.2023 - 11:46
377

06 Şubat 2023 Pazartesi sabah saat 04.17´de gerçekleşen ve 10 ili etkileyen,  43 binin üzerinde insanımızı kaybettiğimiz asrın depremi milletimizi yasa boğdu.

Deprem bölgelerinde arama-kurtarma çalışmaları yapan gönüllü ekiplerin dönüşleri başladı. Erdemliler Derneği,  Deprem olur olmaz Düzce´den deprem bölgesine hareket eden ve Hatay Samandağ´da arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiren Afet Gönüllüleri Derneği (AFGD) Düzce şubesi üyeleri Erdemliler Derneği tarafından  Çilimli'de bulunan  dernek merkezinde ağırlandı.

Hatay Samandağ´da sahada çalışan  gönüllüler, bu süreçte yaşadıklarını ve izlenimlerini anlattılar. AFGD Düzce  Şube Başkanı Soner ÜSTÜNEL, ´AFAT´la birlikte hareket ettiklerini, eğitimlerini aldıklarını , Akredite olduklarını ve depremi duyar duymaz yola çıktıklarını ifade etti. Hatay- Samandağ´a ilk ulaşan Arama-kurtarma ekiplerinden olup enkazlardan canlı kurtarmak için günlerce çaba sarfettiklerini belirtti. İlk altı saat yeterli malzemelerinin olmamasından dolayı sadece keşif  yapmak zorunda kaldık. Arama kurtarma ekibi olarak orada malzeme eksikliklerimizi giderme hususunda çağrılarımıza uyarak yardıma koşan Düzcelileri görünce çok mutlu olduk. Bir ara Kendimi Düzce´de sandım. İnşallah bu duyarlılık devam eder hem  arama kurtarma gönüllülerinin sayısı hemde malzeme eksiklikleri giderilerek ekipler daha donanımlı hale gelirler.´ dedi.

Erdemliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KARADAYI ise  tüm milletimizi yasa boğan ve derinden üzen bu depremleri ve depremzedeleri, daha önce 17 Ağustos 1999 ,12 Kasım 1999 ve 23 Kasım 2022 depremlerini yaşayan Düzce´liler olarak en iyi anlayanlardanız. bu yüzden o hengamede yardıma koşan siz Afet Gönüllüleri Derneği Düzce Şubesi yöneticileri ve üyelerine teşekkür eder, tüm depremzelere de ve ülkemize geçmiş olsun.  Rabbim milletimize böyle bir acı daha yaşatmasın, sizler gibi konuya duyarlı gönüllülere destek olma noktasında duyarlılığınızı arttırsın.´dedi.


Editör: E. TAYHAN