TESADÜFEN UĞRADILAR “KÖYE HAYRAN KALDILAR…!”

KARAVAN TURU “DÜZCE’NİN KÖPRÜBAŞI KÖYÜ’NÜ MEKAN TUTTU.ROMANYALI AİLE “KÖYÜNÜZ ÇOK GÜZELMİŞ BİZİM YAŞADIĞIMIZ KÖYE BENZİYOR, YEŞİLİ BOL VE EVLERİN DİZİLİŞİ İMARI ÇOK DOĞAL VE ESTETİK”

TESADÜFEN UĞRADILAR “KÖYE HAYRAN KALDILAR…!”
6.04.2023 - 12:14
Güncelleme 6.04.2023 - 12:23
590

Yeşilin her tonunun hüküm sürdüğü Düzce, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Yerli turizmcilerin yanı sıra dünyada tur firmalarının da cazibe merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Karavanla Dünya Turu’na Romanya’lı aile Düzce’nin Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nde konakladı. Romanya’lı aile Köprübaşı Ömer Efendi Köyü Kalkındırma Derneği Başkanı Mesut Önder tarafından ağırlandılar.

Karavanla dünya turuna çıkan Romanyalı bir aile konaklama yeri olarak Düzce’nin estetik ve kültürel özelliklerinin yanında düzenli yapılaşması ve yeşil odaklı örnek köylerinden biri olarak tanınan Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nü mekan tuttu.

OTOBANDAN ÇIKTILAR KÖYÜ ÖYLE BULDULAR

Karavanla Dünya Turu’na çıkan Romanyalı bir aile otobandan çıkıp dinlenmek için tesadüfen karşılaştıkları Köprübaşı Ömer efendi Köyü’ne giriş yaptılar.

Misafirleri ilk gören ve ilk ağırlaayn Köprübaşı Ömer efendi Köyü Kalkındırma Derneği Başkanı Mesut Önder oldu. Gelişmeyi Mesut Önder’den dinleyelim: “Bu aile köyümüze tesadüfen uğradıklarını söylediler. Çok yorulduklarını ve dinlenmek için durduklarını söylediler.

‘Bu akşam burada durup kalabilir miyiz ?’ diye sordular. Biz de kendilerini buyurun hoş geldiniz dedik ağırladık. Köyümüz Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’müzün çok güzel olduğunu söylediler. Kendi yaşadıkları köyü de bu köye benzetmişler. Belki buna istinaden karavanla köyümüzde kalmayı tercih ettiler. Gece kaldılar sabah tekrar yola çıktılar.”

DÜZCE’DEN KARADENİZ BÖLGESİ’NE GEÇECEKLER

Romanya’da yaşayan aile yanlarındaki küçük kızlarıyla birlikte özel olarak dizayn ettikleri karavanla 3 yıl süreli bir karavan turuna çıkan bir aile 3 yıl sürecek turu içinde bir gece de Düzce’nin Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’nde ikamet etme fırsatını elde etmiş oldular.

Üç kişilik aile Bulgaristan ve Yunanistan üzerinden Türkiye giriş yapmışlar. İstanbul’dan çok hoşlarına belirten aile Bursayı, Ege bölgesini, Akdeniz bölgesini de gezmişler. Kapadokya’ya gideceklerini Düzce'den de Karadeniz bölgesini geçip Gürcistan, Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Himalaya, Çin, Vietnam, Tayland, Endonazya, İran, Suriye, İsrail, Mısır gibi ülkeleri ziyaret edeceklerini söylediler

KIZLARI OKULA BAŞLAYINCAYA KADAR GEZECEKLER

Küçük kızlarının okula başlayacağı döneme kadar gezmeyi planladıklarını belirten Romanyalı ailede eşinin gittiği  bazı yerel bölgelerde yaşayanlara İngilizce dersi de vereceğini söyledi.

Karavan aracını bizzat kendisinin dizayn ettiğini, dışının izolasyonlu olduğunu belirten aile, aracın üst kısmında güneş enerjisinden elektrik üreterek yol aldıklarını ifade eden Romanyalı ailenin karavanında su deposu, buzdolabı, duş ve wc bulunuyor.

KÖYLÜ KADINLAR TAZE SÜT İKRAM ETTİLER

Köy merasında büyük baş hayvanları gören aile “köyde süt alabilecekleri bir yer olup olmadığını sordular. Akşam köyden bir kadın misafir aileye yeni sağılmış taze süt ikramında bulundu. Geceyi karavanda geçiren Romanyalı aile sabah köyden ayrılarak yeni bir macera için yola koyuldular.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar