DÜZCE PINARLAR KÖYÜ’NDEN “ÖRNEK BİR DAVRANIŞ”

PINARLAR (HAMPİNAZ) KÖYÜ HALKI DEPREMZEDELERE İFTAR VERDİ. KÖY HALKI TARAFINDAN HAZIRLANAN YEMEKLER CAMİİ İÇİNDE SERİLEN YER SOFRASINDA İKRAM EDİLDİ.

DÜZCE PINARLAR KÖYÜ’NDEN “ÖRNEK BİR DAVRANIŞ”
8.04.2023 - 14:54
Güncelleme 8.04.2023 - 15:20
1242
2

 

                   Düzce merkeze bağlı Pınarlar (Hampinaz) Köyü halkı 6 şubat depremi sonrası Düzce’ye getirilip KYK Yurtlarında kalan Depremzede aileleri köyün de ağırlayarak onlarla birlikte iftar açtı.

Köy halkının ortak çalışmasıyla temin edilen iftar yemeğine KYK Yurtlarında kalan 30 aile eş ve çocuklarıyla birlikte toplam 70 kişilik depremzede gurup katıldı.

Düzce’nin Pınarlar (Hampinaz) Köyü Camii’nde tertiplenen programda köy halkı tarafından temin edilen iftarlıklar depremzedelere ikram edildi. Camii içinde geniş yer sofralarının teşkil edilmesiyle kurulan yer sofralarında oturan depremzedeler köy halkıyla birlikte iftar açmanın hazzını ve huzurunu yaşadılar.

1999’un 17 Ağustos ile 12 Kasım depremlerini yaşayan Düzce’nin Pınarlar Köyü halkıyla 6 Şubat 2023’te çifte depremi yaşayan 11 ilin Adıyaman, Hatay, KahramanMaraş ve Malatya illerinden Düzce’ye getirilip KYK Yurtlarında kalan 70 depremzede katıldı. Sıcak ve samimi  bir ortamda geçen iftar programına Düzce İl Müftü Yardımcısı Hasan İzmirli, Pınarlar Köyü Muhtarı Alaattin Üstün ve Pınarlar Köyü Camii İmam Hatibi Doğan Coşkun katılarak deprezedelerle hasbihal ettiler. İl Müftü Yardımcısı İzmirli, Pınarlar Köy halkının sergilediği bu anlamlı buluşma çok takdire şayan bir hareket. Böyle bir organizasyonun yapılacağını duyduğumda gelen daveti çeviremezdim. Aynı acıları yaşayanların birbirlerini daha iyi anlayacakları muhakkaktır. Kaybettiklerimizi rahmetil anıyorum. Sizlere hayırlı huzurlu ve sağlıklı nice yıllar diliyorum” dedi.

Köy Muhtarı Alaattin Üstün’de depremzedeleri köylerinde ağırlamaktan duydukları  mutluluğu dile getirerek, köy halkının dayanışmasıyla elde edilen iftarın manevi anlamının önemli olduğunu vurguladı: “Bizde depremi yaşadık ancak  sizin yaşadıklarınız bizim Düzce depremini unutturdu. Düzce depremiyle kıyaslanmayacak derecede büyük oluşu bizi buradayken ciddi anlamda endişelendirdi. Hoş geldiniz, köyümüze şeref verdiniz, sizlerle olmaktan mutluyuz” dedi.

Camii imam Hatibi Doğan Coşkun’da yaptığı konuşmada programa iştirak eden İl Muftü Yardımcısı Hasan İzmirli ve Şube Müdürü Erkan Adalan’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Cami eksenli yapmış olduğum tüm  programlarda maddi ve manevi desteğiyle hep yanımda olan köy halkıma ve yoğun gayret gösteren köy gençlerime ve çok kıymetli hanimefendilere çok teşekkür ediyorum. Böyle bir köyde ve camide görev yapmakta bana Rabbimin bir lütfu Elhamdülillah. Köy halkımızın sergilediği bu dayanışma ve sevgi ağı takdire şayan. Köyümle ve köy halkımızla gurur duydum. Depremzede kardeşlerimize de Mevlam hayırlı ömürler nasip etsin” dedi. Program Düzce İl Müftü Yardımcısı Hasan İzmirli’nin duasıyla sona erdi.

  


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Sedat Yılmaz
  Sedat Yılmaz
  10.04.2023 20:33

  Örnek bir hareket...Depremzedenin halinden ancak depremzede anlar. Düzceli nin farkı burada.

 • Sami
  Sami
  8.04.2023 22:10

  Tebrikler teşekkürler Pınarlar Köyü ...

Resmi İlanlar