DÜZCE BÜYÜYOR VE GENİŞLİYOR

Doğanlı, Muncurlu, Yeşilçam ve Musababa köyleri mücavir alan içine alındı.

12.04.2023 - 15:18
Güncelleme 12.04.2023 - 15:23
268

Düzce Belediyesi, sorumluluk alanlarında yaptığı yeni düzenleme ve belediye meclisten aldığı yetki ile 4 köyün mücavir alan içerisine katılmasını sağladı. Doğanlı, Muncurlu, Yeşilçam, Musababa Köylerinin mücavir alan dışında kalan bölümlerinin de mücavir alan içerisine alınmasıyla hizmet bütünlüğünün sağlanmasının yanı sıra kaçak ve çarpık yapılaşma da ortadan kaldırılmış olacak.

Düzce Belediye Meclisinin Nisan ayı birleşiminde ele alınan ve ikinci toplantı da kabul edilen şekliyle Doğanlı, Muncurlu, Yeşilçam ve Musababa Köylerinin mücavir alan dışında kalan bölümleri mücavir alan içerisine alındı.

Köy muhtarlıklarının doğalgaz hizmetinin yanı sıra belediye hizmetlerinden de sağlıklı ve hızlı şekilde faydalanılabilmesi doğrultusundaki taleplerinin değerlendirilmesiyle mücavir alan içerisine alınan bölgelerden Doğanlı Köyünün yaklaşık 91 Hektarlık bölümü, Muncurlu Köyünün 86 Hektarlık bölümü, Musababa Köyünün 134 Hektarlık bölümü ile Yeşilçam Köyünün 25 Hektarlık bölümünde düzenlemeye gidildi.

Bu çerçevede hazırlıklarını tamamlayan Belediye İmar Müdürlüğü, Doğanlı, Muncurlu, Yeşilçam, Musababa Köylerinin, Düzce Belediyesi Mücavir Alan Sınırları dışında kalan bölümlerinde de kaçak ve çarpık yapılaşmanın önlenmesi, fen ve sağlık şartlarına uygun planlı yapılaşma sağlanacak olması ve hizmet bütünlüğünü de göz önünde bulundurarak belediyenin hizmet alanlarını genişletmiş oldu.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar