DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ZİRVEDE

Düzce Üniversitesi World University Rankings 2024’te yine üst sıralarda yer alarak gururumuz olmayı sürdürüyor.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ ZİRVEDE
2.11.2023 - 22:20
Kaynak: Objektif Ajans
182

Düzce Üniversitesi World University Rankings 2024’te yine üst sıralarda yer almasıyla gururumuz oldu.

 (Düzce Üniversitesi 'Bilim Yuvası' olma özelliğiyle zirveyi zorluyor. Tebrikler Teşekkürler. Foto-Arşiv: Objektif ajans)

Konuyla ilgili gelinen nokya ıDüzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir şu cümlelerle ifade etti:

“Times Higher Education tarafından yayınlanan World University Rankings 2024’te Üniversitemiz, “Engineering” ile “Clinical and Health” alanlarında yer alarak önemli bir sıralama başarısı elde etti

World Rankings 2024 by subject sıralamasında, Engineering (Mühendislik) alanında dünyada 501-600 bandında yer alan Üniversitemiz, Clinical and Health (Klinik ve Sağlık) alanında ise dünyada 801-1000 bandında kendine yer buldu.

Engineering alanında Türkiye'de 9. sırada yer alan Üniversitemiz, devlet üniversiteleri arasında 5. sıra ile hem küresel hem de ulusal anlamda adından söz ettiren başarılar kazanmaya devam ediyor.

Bu başarıda emeği geçen tüm mensuplarımızı yürekten kutluyor, başarımızın artarak devam etmesini diliyorum.”

Objektif Medya ailesi olarak bizlerde Düzce’nin adını Türkiye ve dünyada başarıyla duyuran Düzce Üniversitemizi gönülden kutluyor; başarı grafiğinin sürmesini temenni ediyoruz.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar