KONURALP ‘TE “TÜRK MÜZİĞİ COŞKUSU”

FESTİVALİN İLK GÜNÜ “KONURALP DOLDU TAŞTI” TÜRK SANAT MÜZİĞİNE İLGİ BÜYÜK OLDU KONURALP DOLDU TAŞTI; COŞKUN SABAH VE AYŞE TAŞ KONSERİNDE SANAT MÜZİĞİ HAYRANLARI KONSER ALANINI TIKA BASA DOLDURDU.

KONURALP ‘TE “TÜRK MÜZİĞİ COŞKUSU”
8.07.2023 - 14:18
Güncelleme 8.07.2023 - 14:20
410

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 7. Düzce Otları Bereket Festivalinin ilk gününde düzenlenen ve Coşkun Sabah ile Ayşe Taş’ın sahne aldığı Türk Müziği konserlerinde yaptığı konuşmada, “Bizim öz müziğimiz Türk müziğidir. O yüzden Türk Müziğinin yaşaması, büyümesi, güçlenmesi için inşallah önümüzdeki günlerde hem TRT ile hem Kültür Bakanlığımızla görüşmelerimiz olacak” dedi.

Düzce Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde bu yıl 7’ncisi düzenlen ‘Düzce Otları Bereket Festivali’ il gününün finali Türk Müziğinin iki güçlü sesi Coşkun Sabah ve Ayşe Taş konseri ile yapıldı.

Konuralp Antik Kenti ‘nde 3 gün sürecek festivalin ilk gününde birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinliklerle güzel bir gün geçiren Düzceliler, festivalin ilk akşamında düzenlenen Türk Müziği konserleriyle coşkulu bir akşam geçirdi.

COŞKUN SABAH COŞTURDU

İlk olarak sahneye çıkan udi sanatçı Coşkun Sabah, sevilen parçalarından oluşan repertuarı ile alanı dolduran vatandaşlara coşkulu anlar yaşattı.

Konserin ardından sahneye çıkan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Sabah’a teşekkür etti:“Sizleri tekrar Düzce’de görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu konseri burada sizinle yapmaktan mutluyuz, memnunuz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek kendisine plaket takdim etti.

BAŞKAN ÖZLÜ, AYŞE TAŞ’IN PARÇALARINA EŞLİK ETTİ

Daha sonra sahneye çıkan Türk Müziğinin bir diğer değerli sanatçısı Ayşe Taş’ta sanat müziğinin eşsiz parçalarını izleyiciler ile birlikte seslendirdi. Başkan Özlü’de Ayşe Taş’ın seslendirdiği parçaların bazılarına eşlik ederek Türk Sanat Müziğine ve sanatçıya olan güvenini vurguladı.

TÜRK MÜZİĞİNİN YAŞATILMASI İÇİN ÇABA SARF EDİLECEK

Konserin ardından sahnede konuklara hitap eden Başkan Dr. Faruk Özlü, “Bu akşam için Ayşe Taş hanıma çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir konser güzel bir musiki ziyafeti için teşekkürlerimi iletiyorum. Türk Müziğini niye seviyoruz. Çünkü Türk Müziğinde usul var. Edep var adap var. Başka müziklerde var ama bizim öz müziğimiz Türk müziğidir. O yüzden Türk Müziğinin yaşaması, büyümesi, güçlenmesi için inşallah önümüzdeki günlerde hem TRT ile hem Kültür Bakanlığımızla görüşmelerimiz olacak” diye konuştu.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar