CAMİLER HAFTASI'NDA DÜZCE

CAMİLER HAFTASI’NDA KADINLAR İÇİN DÜZCE İL MÜFTÜLÜK KONFERANS SALONU’NDA PROGRAM TERTİPLENDİ

CAMİLER HAFTASI'NDA DÜZCE
8.10.2023 - 13:53
Güncelleme 8.10.2023 - 14:06
330

Düzce il Müftü Yardımcısı Derya YAPAR TOPALCIK ve İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülfet Görgülü "Peygamberimiz İman ve İstikamet" konulu verdiği konferans kadınlar tarafından dikkatle takip edildi.

Düzce İl Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Mevlid-i Nebi Haftası programı düzenlendi. Program açılışında Hamidiye Kur'an - ı Kerim Kursu hafızının Kur'an - ı Kerim tilaveti okuması ile başladı.

Düzce il Müftü Yardımcısı Derya YAPAR TOPALCIK açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Sayın İl Müftü Yardımcısı TOPALCIK, Kur'an - ı Kerim öğrenme yolculuğundaki aile desteğinin önemini, kendi hayat deneyiminden örnek vererek, camii ve Kur'an öğrenmede hocasının ve ailesinin desteğini alarak bu yola çıktığını dile getirdi.

Program daha sonra Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ülfet Görgülü "Peygamberimiz İman ve İstikamet" konulu konferans ile devam etti. Prof. Dr. Görgülü,  uluslararası çalışmalarında ve kaldığı ülkelerde yaşadığı deneyimleri aktarırken önemli mesajlar verdi.

 "Her zaman Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) örnek almalıyız, her müslümanın her şarta, her yerde İslamı temsil etmeli, İslamın güzel ahlakını da davranışlarımızda göstermeliyiz” diyen Prof. Dr. Görgülü “İnanmışlıkla ete kemiğe bürünmeliyiz!" diyerek İslami kural ve kaidelere uymanın önemi üzerinde durdu.

Konferans, konuşmacılara çiçek takdimi ile son buldu.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar