‘MEDYA VE YEREL YÖNETİMLER’ PANELİ DÜZCE’DE

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve UMED’in katkılarıyla düzenlenen ‘Medya ve Yerel Yönetimler’ konulu panel Düzce Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

‘MEDYA VE YEREL YÖNETİMLER’ PANELİ DÜZCE’DE
18.10.2023 - 23:20
Kaynak: Objektif Ajans
290

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve UMED’in katkılarıyla düzenlenen ‘Medya ve Yerel Yönetimler’ konulu panel Düzce Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı. Yaygın medyanın önemli isimlerinin katıldığı panelde, medya, sosyal medya ve yerel yönetimlerin uygulamaları örneklerle katılımcılara aktarıldı.Düzce Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve UMED’in katkılarıyla düzenlenen ‘Medya ve Yerel Yönetimler’ paneli Düzce Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde düzenlenen panele, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nedim Sözbir, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları Hasan Günden ve Oya Kocaman, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, Düzce’de görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile üniversite öğrencileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Milat Gazetesi Ankara Temsilcisi Özlem Doğan’ın moderatörlüğünde sahneye çıkan Milliyet Gazetesi Yazarı Zafer Şahin,  Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Ersin Çelik, Memurlar.Net Genel Yayın Yönetmeni Edip Üzen ve Gazeteci Yazar Esra Elönü panele dair değerlendirmelerde bulundu.

‘Yerel Yönetimlerin Önemi’, ‘Yerel Yönetimlerin Sesi Olarak Medya’, ‘İletişim Çağında Yerel Yönetimler ve Medya İlişkisi’, ‘Şehirlerin/Kamuoyunun Sesi Olarak Yerel Medya’, ‘Yerel Yönetimlerin Medyada Temsili’, ‘Bir Köprü Olarak Medya’, ‘Yerel Yönetimlerde Medya Stratejisi’, ‘Yerel Yönetim Bağlamında Kriz İletişimi’ konularının panelistler tarafından ele alındığı panelde özellikle Gazzede yaşanan insanlık dışı drama dair söylemler ağırlıktaydı.Panel konusunun görüşülmesinin akabinde panelin önemine değinen Gazeteci Yazar Esra Elönü, son dönemlerde yerelden başlayıp ulusala yayılan psikolojik harekât operasyonlarına şahitlik ettiklerini belirterek, “Yalan ile gerçekleri perdelemek isteyenler her yerde mevcut. Bu kapsamda İletişim Başkanlığımızın çalışmalarını çok değerli buluyoruz. Belediyelerimizin de kendi bünyelerinde doğrulama merkezleri kurmaları artık elzemdir” dedi. Özellikle üniversite öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panel, katılımcıların sorularının cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar