TURİZM MÜDÜRÜ AYNAN "TURİZM DERNEĞİ"NDE

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur AYNAN, Düzce Turizm Tanıtma Derneği'ne iade-i ziyarette bulundu.

TURİZM MÜDÜRÜ AYNAN "TURİZM DERNEĞİ"NDE
24.11.2023 - 23:47
Güncelleme 25.11.2023 - 02:49
333
1

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur AYNAN, Düzce Turizm Tanıtma Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Yusuf TAŞHAN, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Konuralp eski Belediye Başkanı Yusuf ERCAN ve Düzce Gazeteciler Cemiyeti kurucu Başkanı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce Temsilcisi Erol TAYHAN’la bir araya geldi.

Görüşmede, ilgili kurum ve kuruluşların işbirliğinde gerçekleştirilecek olan turizm ve kentsel altyapı projeleri ile alternatif turizm olanaklarının ulaşılabilirliğinin ve çekiciliğinin arttırılması, dört mevsim turizm hareketinin sağlanabilmesi amacıyla coğrafi dağılımının iyileştirilmesi, tüketici tercihlerinin dikkate alınarak yeni potansiyel alanların belirlenmesi ve turizme kazandırılması, İlimizin turizm anlamındaki taşıma kapasitesi, çevresel etkiler ve sürdürülebilir turizm anlayışı ile yatırım projelerinin hayata geçirilmesi gibi önemli konular ele alındı.

İl Müdürü Aynan görüşmede, “Bir destinasyonun turist çekebilmesi için birçok bileşenin var olması ve birbirini desteklemesi gereklidir. Bunları çekicilikler, turizm altyapısı ve kentsel altyapı şeklinde sıralamak mümkündür. Turizm, tanıtımla başlayan, ulaştırma ve iletişimle devam eden, konaklama tesisleri, kentsel hizmetler ve onların tamamlayıcıları ile son bulan bir mekanizmadır. Bu mekanizma içerisinde bütün bileşenler önemlidir. Ancak, turizm altyapısı ve kentsel altyapı turizm hareketinin temel belirleyicilerindendir. Diğer bir ifadeyle dünyada eşi olmayan özel bir çekiciliğe sahip olsanız dahi bunu destekleyen turizm ve kentsel altyapınız yoksa turizmi harekete geçiremezsiniz” ifadelerinde bulunarak alt yapı projelerinin önemine vurgu yaptı.

Düzce Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Yusuf TAŞHAN, görüşmenin ardından Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur AYNAN’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek her türlü işbirliği için hazır olduklarını dile getirdi.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar