“DÜZCE ADİGE KÜLTÜR MERKEZİ” HEDEFİMİZ

DÜZCE’NİN ARAPÇİFTLİK MAHALLESİ’NDE SARAYYERİ YOLU KENARINDA İNŞA EDİLECEK OLAN “DÜZCE ADİGE KÜLTÜR DERNEĞİ MERKEZİ” İNŞAATI TANITILARAK KATKI SUNMAK İSTEYENLERE PROJENİN DETAYLARI HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

“DÜZCE ADİGE KÜLTÜR MERKEZİ” HEDEFİMİZ
12.12.2023 - 10:47
Güncelleme 15.12.2023 - 17:19
Kaynak: Objektif Ajans
1110
1

Düzce Adige Kültür Derneği Yönetim Kurulu tarafından Acaroğlu Garden’de projeye katkı sunmak amacıyla projenin tanıtımına yönelik genişletilmiş bir toplantı düzenlendi.

(Düzce Adige Kültür Derneği Yönetim Kurulu,Başkan Ayşe Sezgin başkanlığında tüm konuklar salona girişte ayakta karşılandı.)-(Foto:Objektif Ajans)

10. Aralık. 2023. Pazar günü biraraya gelen davetliler, Dernek yöneticileri tarafından proje hakkında bilgilendirildiler…

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, açılış programında anlamlı bir konuşma yaptı. Başkan Sezgin “Bugün burada geçmişimizden gelen kültür zenginliklerimizi, gelecek nesillere aktarmak ve onları sonsuza dek yaşatabilecekleri  “Düzce Adige Derneği Kültür Merkezi”mizi tanıtmak için toplanmış bulunuyoruz” diyerek başladığı konuşmasında verdiği mesajlarla salondan büyük alkış aldı.

BAŞKAN AYŞE SEZGİN’DEN ANLAMLI MESAJLAR

Başkan Sezgin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:“Kültür Merkezimiz köklerimizi hatırlatacak, geleneklerimizi yaşatacak, toplumumuzun birlik ve dayanışmasını güçlendirmeye hizmet edecektir. Bunu başarabilmemiz için destekleriniz çok önemlidir. Bu projenin Düzce Adige Derneği Kültür Merkezi’nin gerçekleşmesi için hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerekir. Büyük küçük, az ya da çok demeden tüm hemşehrilerimizin kendi imkanları nispetinde bugün ilk adımını attığımız hayalimize ortak olmanızı bekliyoruz”

“GEÇMİŞTEN GELECEĞİ SAĞLAM BİR ESER”

Başkan Sezgin sözlerini; “Geçmişimizden geleceğe sağlam ve kalıcı bir eseri birlikte gerçekleştirelim. Köklerimize sahip çıkalım. Düzce’mize ve toplumumuza yakışacak Kültür Merkezimi’izi hep birlikte yükseltelim” diyerek sürdürdü.

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, derneğin sosyal medya hesaplarının takip edilmesini önererek; “Düzce Adige Kültür Derneği Kültür Merkezi ile ilgili tüm görsellerin paylaşılarak, dünyanın her yerinde yaşayan hemşehrilerimize ulaştırılmasını sağlayalım” dedi.

Başkan Sezgin sözlerini, bugüne kadar katkı sunan ve bundan sonra da katkı sunma sözü verenler başta olmak üzere toplantıya katılan ve katkı sunanlara da teşekkür ederek tamamladı. 

   

PROGRAMIN SUNUMU DERNEK DENETLEME KURULU ÜYESİ METİN KOÇ TARAFINDAN YAPILDI

“Düzce Adige Kültür Derneği Kültür Merkezi”nin tanıtımı için hazırlanan programın sunuculuğu Dernek Denetleme Kurulu Üyesi Metin Koç tarafından yapıldı.

Geleneksel Adige kıyafeti ile programı sunan Koç, dernekte yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

TOPLANTIYA KATILAN KONUKLAR BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

(Bilgi Ünv. Uluslararası Em. Merkez Direktörü Şamil Erdoğan'da yaptığı konuşmada bu tür merkezlerin dünyadaki örneklerinden bahsetti.)

Programı çok sayıda seçkin konuk dikkatle takip etti. Programda hazır bulunan KAFİAD (Kafkas İş Adamları Derneği Başkanı ) Yusuf Taymaz, İst. Bilgi Üniversitesi Uluslararası Em. Merkez Direktörü Şamil Erdoğan, Em. Balıkesir Müftüsü Turgut Açari de yaptıkları kısa konuşmalarda “Düzce Adige Kültür Merkezi” inşaatının önemi ve başlanan inşaatın kısa sürede tamamlanabilmesi için bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladılar.

(KAFİAD Başkanı Yusuf Taymaz, yaptığı konuşmada önemli tespitlerde bulundu.)

Düzce’nin saygın iş insanı, müteahhit, sanayici, esnaf ve sanatkarlar ile bürokratların da eşleriyle birlikte katıldıkları toplantıda “birlik, beraberlik ve dayanışma” ruhu üzerinde duruldu.

                    

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar