DÜZCE’DE “TARIM, ORMAN VE İNSAN” FOTOĞRAF SERGİSİ

SERGİNİN AÇILIŞI DÜZCE VALİSİ SELÇUK ASLAN TARAFINDAN YAPILDI.

DÜZCE’DE “TARIM, ORMAN VE İNSAN” FOTOĞRAF SERGİSİ
14.02.2024 - 11:55
Kaynak: Objektif Ajans
232

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı ve DenizBank iş birliğiyle düzenlenen 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’na ait fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun başta olmak üzere diğer kurum müdürleri ve davetlilerin katılımıyla Krempark AVM de açıldı.   

İl Müdürü Esra Uzun açılışta yaptığı konuşmada “13. Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın sergisini sizlerle paylaşmak için toplandık.

Bu yarışma, ülkemizin tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası gibi alanlarda sahip olduğu zenginlikleri, çeşitliliği ve güzellikleri gözler önüne sermek, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair faaliyetleri belgelemek ve bu konularda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenmiştir.

Yarışmaya, 6 farklı kategoride toplam bin 210 katılımcı 6 bin 635 eserle katılmıştır. Bu eserler arasından, değerli jüri üyelerimizin titiz çalışması sonucunda, 8 eser ödüle, 120 eser de sergilemeye ve albüme layık görülmüştür.

Bu vesileyle, yarışmamıza katılan tüm sanatçılara, eserleriyle bizlere tarım, orman ve insan ilişkisini gösteren, duygu ve düşüncelerini aktaran, estetik ve teknik açıdan başarılı fotoğraflar sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafları 13-15 Şubat 2024 tarihleri arasında Krempark Alışveriş Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar