CEDİDİYE'DE " MİNARELER YÜKSELİYOR"

CEDİDİYE MEYDANI’NA ÇOK YAKIŞACAK .

CEDİDİYE'DE " MİNARELER YÜKSELİYOR"
22.03.2024 - 10:40
Güncelleme 22.03.2024 - 10:42
Kaynak: Haber Merkezi
86

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ’nün girişimleri ile yenileme çalışmaları başlatılan Cedidiye Camii minarelerinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ’nün girişimleri ile yenileme çalışmaları başlatılan Cedidiye Camii minarelerinin tamamlanmasına sayılı günler kaldı. Aslına uygun olarak yeniden yapılan minareler Cedidiye Meydanını tamamlarken camii kubbesinde de temizlik çalışması yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve İş İnsanı Burhan Özdemir tarafından imzalanan protokol çerçevesinde yenilenen Cedidiye Camii minarelerinde sona yaklaşıldı. Aslına uygun olarak tasarlanan
minareler sağlam temeller üzerinde yükselmeye devam ederken çalışmalar minarelerin son bölümünde devam ediyor. Yapımının başlaması ile hızla ilerleyen çalışmaların kısa süre içinde tamamlanması planlanıyor.
Cedidiye Camii dış temizliğinin kumlama tekniği ile temizlenmesinin ardından kurşundan oluşan kubbe kısmında da temizlik çalışması yapıldı. Bu sayede Düzce’nin en önemli meydanlarından birinde
bulunan Cedidiye Camii tarihi özelliklerini geri kazanarak aslına uygun olarak hizmet vermeye devam edecek.


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar