DEPREMZEDE GAZETECİ'YE TGC'DEN “BİYONİK KOL” TEŞEKKÜRLER TGC...!

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ...!DEPREMZEDE GAZETECİ AKIN BODUR'A TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ YİNE BÜYÜK BİR DESTEK SAĞLAYARAK BİYONİK KOL TEMİN ETTİ. BİYONİK KOL SAYESİNDE AKIN BODUR SOL KOLUNU DA KULLANABİLECEK.

DEPREMZEDE GAZETECİ'YE TGC'DEN “BİYONİK KOL” TEŞEKKÜRLER TGC...!
15.07.2023 - 15:01
Güncelleme 15.07.2023 - 16:03
860
3

Annesini de kaybettiği 6 Şubat 2023 depreminde kolu kesilen gazeteci Akın Bodur’un İstanbul’da 4 aydır süren tedavisi tamamlandı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Depremzede Gazeteci Akın Bodur’a bir de “biyonik kol” sağlayarak büyük bir özveri ve dayanışma örneği  sergileyerek kamuoyundan ve özellikle gazetecilerden büyük bir takdir aldı.   

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin desteğiyle depremzede gazeteci Akın Bodur’a biyonik kol sağlandı. İstanbul’da dört aydır tedavi gören TGC İskenderun Temsilcisi Akın Bodur, biyonik kolu kullanmaya başladı.

Türkiye’nin yaşadığı deprem felaketinde annesinin de vefat ettiği evinin enkazında sekiz saat sonra sol kolu dirsekten kesilerek kurtarılan Akın Bodur, TGC’nin girişimleriyle hava ambulansı ile İstanbul’a getirilmişti.

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nin desteğiyle dört ay süreyle tedavi gören Akın Bodur yürümeye başladı. Dirsekten kesilen sol kolu için de TGC’nin sağladığı biyonik kol, bundan böyle Akın Bodur’un yaşamını bir parça daha  kolaylaştıracak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş, Akın Bodur’un zor bir tedavi sürecini tamamladığını belirterek yürümeye başlamasının çok sevindirici olduğunu söylediler.

Deprem felaketinde annesini de kaybeden Akın Bodur, “İyileşme sürecim devam ediyor. Şu an yürüyebilir durumdayım. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ederim. Örnek bir dayanışma gösterdiler. İstanbul’da tedavi sürecim tamamlandı. Ayrıca biyonik kol da alındı. Biyonik kol yaşama devam ederken ve mesleğimi sürdürürken bana kolaylık sağlayacak” diye konuştu.

Bilindiği gibi TGC deprem bölgesindeki gazetecilere, bilgisayar, kamera ve fotoğraf makinesi desteği de sağlamıştı. 

 

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Düzceli Gazeteci
  Düzceli Gazeteci
  15.07.2023 21:01

  Akın Bodur geçmiş olsun.Biyonik kolu temin eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni de tebrik ediyorum.

 • semra
  semra
  15.07.2023 15:10

  Teşekkürler Türkiye Gazeteciler Cemiyeti..meslek örgütü bu işte.Dayanışma ve özveri bu.

Resmi İlanlar