TGC DÜZCE TEMSİLCİSİ TAYHAN:“VANDALLIKTIR BU ”

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce İl Temsilcisi, Gazeteciler Cemiyetleri BASIN VAKFI Genel Başkan Yardımcısı Erol Tayhan Düzce Postası Gazetesi Sahibi gazeteci Ömer Faruk Kubilay’a yapılan saldırıyı esefle kınadığını belirterek olayı “vandallık” olarak nitelendirdi

TGC DÜZCE TEMSİLCİSİ TAYHAN:“VANDALLIKTIR BU ”
9.06.2023 - 16:00
Kaynak: Objektif Ajans
864
5

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Düzce İl Temsilcisi, Gazeteciler Cemiyetleri BASIN VAKFI Genel Başkan Yardımcısı Erol Tayhan gazeteci Ömer Faruk Kubilay’a yapılan saldırıyı esefle kınadığını belirterek olayı “vandallık” olarak nitelendirdi.

Türkiye Gazeteciler  Cemiyeti (TGC) İl Temsilcisi Erol Tayhan açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Bu çağda böyle bir ortamda Düzce gibi örnek bir ilde kimseyle ilişmeden ve didişmeden ailesiyle birlikte sadece kendi ortamında yürüyen bir meslektaşımıza ailesinin yanında şuursuzca yapılan böyle bir saldırıyı esefle kınıyoruz. Böyle bir saldırı ancak vandallıkla ifade edilebilir. Şehrin göbeğinde Vandalların bir gazeteciyi hedef seçmiş olması da üzücü olduğu kadar da düşündürücüdür. Gazeteci Ömer Faruk Kubilay ve ailesine yapılan saldırıyı gazetecilik mesleğine yapılmış bir saldırı olarak nitelendirdiğimiz gibi kentin huzur ve güvenine yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz.

Kent olarak Düzce’yi yaşanmaz  ve güvensiz  hale getirmeye çalışan eylem ve anlayışlar güçlü emniyet güçlerimizin güven veren çaba ve çalışmasıyla  vandallığa tevessül eden kendini bilmez şahısların adalet karşısında eninde sonunda  hesap vermeye mecbur olduklarını anlayacaklardır. Bu tür kendini bilmez kişilerin sokak ortasında  bıçakla dolaşması ve hiçbir tepki vermeyen bir aile babasını  yaralaması ve hele bir gazeteciyi hedef seçmesi kabul edilebilir bir davranış şekli değildir. Üstelik gazeteler ve gazeteciler kentin hafızasıdır. Hafızanın korunmaya ve kollanmaya ihtiyacı vardır. Olayın son olmasını ve saldırganların bir an evvel adalete hesap vermelerini diliyoruz.”

 


Editör: E. TAYHAN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Objektif Gazetesi (www.duzceobjektif.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Sadiye Velioğlu
  Sadiye Velioğlu
  10.06.2023 11:14

  Ben eşimi çocuklarımı alıp gece veya gündüz Düzce'de rahatça dolaşamayacakmıyım. Dolaşamayacak mıyım.Olmaz öyle şey. Alkol alan da almayan da herkes Düzce'de yaşayan herkes kendini düzeltsin.

 • Sabahattin
  Sabahattin
  10.06.2023 11:11

  Devlet yapanın elinde kalmayacak derecede güçlüdür. Memleketi kim kirletmeye kalkmışsa cezasını bulmuştur. Tabii haberlerden haberimiz olmuyor. Haberi bu gazeteyi takip etmesem duymayacaktım.Teşekkürler Objektif. Düzce Postası dahi haberi vermedi. Doğru dürüst vermedi. Bu mudur sizin yaptığınız gazetecilik.Kendi gazetesi haber yapmıyor bunun adı gazetecilik değil. Burada paylaştım belki yayınlamayacaksınız ama size güveniyorum Objektif. Yayınlayın ki Düzce Postası da aynaya baksın düzeltsin

 • Kadriye
  Kadriye
  10.06.2023 10:08

  Şehri yaşanmaz kılacak her türlü şiddet önlenmelidir.Yapan bulunmalı ve cezasını çekmelidir.

 • Mehmet Ali
  Mehmet Ali
  10.06.2023 07:30

  Sokağı güvensiz hale getirmeye çalısan sarhoşların eskiyaların yeri Düzce degildir.

 • Kerim
  Kerim
  10.06.2023 07:25

  Doğru bir tespit. Vandallık.Elinde bıçakla dolaşan vandallara bir an evvel engel olunmalıdir.Düzce vandalların mekanı değildir.

Resmi İlanlar