BAŞKAN KOLOĞLU NET KONUŞUYOR!

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, BENGÜTÜRK TV ekranlarında yayınlanan ‘Başkanlar Konuşuyor’ programına konuğu oldu.

BAŞKAN KOLOĞLU NET KONUŞUYOR!
31.07.2021 - 15:00
Kaynak: Özel Haber
806

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, BENGÜTÜRK TV ekranlarında yayınlanan ‘Başkanlar Konuşuyor’ programına konuğu oldu. Koloğlu, devam eden ve hayata geçirmeyi planladığı projelerini anlattı. Cumayeri’nin şantiye alanına döndüğünü söyleyen Koloğlu, “ İlçenin her noktasına dokunuyoruz, dokunacağız” dedi.

 

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, BENGÜTÜRK TV’de yayınlanan  Bilge Sebilcioğlu’nun sunduğu Başkanlar Konuşuyor programına  konuk oldu.

Koloğlu programda, Sebilcioğlu’nun sorularını cevapladı, Cumayeri’nde yapılan çalışmaları, hayata geçirmeyi planladığı projeleri anlattı.

BAŞKAN MAHALLENİZDE PROJESİ

“Cumayeri’nde kapalı kapıları halka açacağız.” Diyerek sözlerine başlayan Koloğlu, halk günü toplantılarına verilen bir sürelik aradan sonra devam ettiklerini, Başkan Mahallenizde projesiyle, sorunu kaynağında görmeyi amaçladıklarını belirtti. Koloğlu, “ Böylelikle mahallelerdeki sorunları daha hızlı çözmüş oluyoruz. Makamda kahvaltı diye bir program başlattık.  Toplumun değişik kesimlerinden insanlarla bir araya gelip, görüş alışverişi yapıyoruz.  Bu toplantıların 16. sını . Fındık tüccarlarıyla düzenledik. Bir şekilde toplumun dertlerini,  halkın Cumayeri’ne bakış açısını görüyoruz.”dedi.

HALKIN NEFES ALACAĞI YERLER OLACAK

“ Cumayeri’nde halkın sizden en çok tgalep etti ney? “ Şeklindeki  soruyu cevaplayan Koloğlu,  “ Tabi ki, belediyecilik çalışmalarıyla alakalı sorunlar oluyor. Örneğin su problemi, Suyla ilgili geçmişten gelen sıkıntılar var, onlarla ilgili tepki alabiliyoruz. Özellikle yağmur yağdığında suyun kirli akmasıyla ilgili şikayetler oluyor. Arıtma tesisimiz yeterli olmadığı için bu sorunla karşılaşıyoruz. Halkın temel beklentilerinden biri sosyal alanlar istiyorlar” diyerek, Hilal Tepe ve Millet Bahçesi projelerini anlattı.

Hilal Tepe mesire alanının hilal şeklinde 16 seyir terasından oluşacağını dile getiren Koloğlu, “ Halkın nefes alabileceği yerler olacak” dedi.

SOKAK HAYVANLARINA YAŞAM ALANI

Sokak hayvanları ile ilgili projesinden söz eden Koloğlu, “100 bin metrekarelik bir alanda çalışmalarımız olacak. Alan için tahsis talebinde bulunduk. Bu alanda sokak hayvanlarıyla ilgili projemiz var. Bize emanet edilen o canları korumamız gerekiyor diğer tarafta da mağdur olan insanlar var. Bazı belediyeler göstermelik bakım evleri yapıyor. Gerçek anlamda bu işe önem veren yok. Bizim amacımız hayvanlara yaşam alanı yaratmak, mağdur olan vatandaşlarımızı korumak.” İfadelerini kullandı.

“2019 SEÇİMLERİNE DAHA DONANIMLI GİRDİM

2004-2009 yıllarında yaptığı belediye başkanlığı dönemi  ile bugünü kıyaslayan Koloğlu, “Cumayeri çok büyük bir ilçe değil, mesele sadece vatandaşların talebi değil, insanlar değişiyor, daha farklı bir bakış açısı ortaya çıkıyor, yaşam koşulları farklılaşıyor. O yıllarda edindiğim tecrübeyle 2019 seçimine daha donanımlı girdim.” Dedi.

Aile kurumunu ayakta tutabilmek için  aile danışmanlığı merkezi projesini hayata geçireceğini belirten Koloğlu, gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için de bu merkez de çalışma yapacaklarının altını çizdi.

İLÇE ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

Cumayeri’nin  şantiye alanına döndüğünü vurgulayan Koloğlu, küçük sanayi sitesi, gençlik merkezi, motor pisti projesini anlattı, “Cumayeri’nin  her noktasına dokunuyoruz, dokunacağız. Vatandaşa rahat yaşam alanları ortaya çıkarmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

TÜRKİYE’NİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK DÜZEYDE OLACAK

Başkan Koloğlu motor pisti için ise şöyle konuştu: Motor pisti, bizden önceki dönemde AK parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun girişimleri ile başladı.  Türkiye’de amatör ve profesyonel sporcuların tercih edeceği en güzel en büyük pist olacak. Bakanlık noktasında gereken çalışmalar yapıldı, o alanın  ÇED raporu hazırlanıyor, akabinde süreç devam edecek. Önümüzdeki günlerde çalışmalara inşallah başlarız. Cumhurbaşkanımızın da konuya  vakıf. Tamamlandığında Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak düzeyde olacak .

 


Editör: E. TAYHAN