MEMUR ZAMMINA “SEVİNEN DE” VAR…!

Yüzde 25’lik zammın ardından yapılan röportajda kendisine sorulan sorunun ardından memnuniyetini dile getiren bir vatandaşın yüzde 30’luk zammın ardından ne düşündüğü bilinmiyor

MEMUR ZAMMINA “SEVİNEN DE” VAR…!
6.01.2023 - 15:01
Kaynak: (Objektif Ajans)
475

Memur ve emekli maaşlarına ilk etapta yapılan yüzde 25’lik zammın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla yüzde 30 seviyesine çıkarılması büyük çoğunlukta emeklileri “mutsuz” etmesine rağmen “yüzde 25’lik zammın ardından yapılan röportajda kendisine sorulan sorunun ardından memnuniyetini dile getiren bir vatandaşın yüzde 30’luk zammın ardından ne düşündüğü bilinmiyor

Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam oranı ilk etapta yüzde 25 olarak açıklandı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir gün sonra yaptığı açıklamada zam oranının yüzde 30’a yükseltildiğini açıkladı. Açıklamayla birlikte en düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira oldu.

Oxijen Medya Grubu adına sokak röportajı yapan muhabir Düzce’de emeklilere yapılan zam oranını uygun bulup bulmadıklarını sordu.

 

Düzceli emekliler yapılan röportajlar içinde zam oranından memnun olmayanların oranı bir hayli fazla olmasına rağmen oranı az olsa da bir vatandaşın oldukça memnun olduğunu dile getirerek “Allah’a şükür olsun, Allah bereket versin. Bundan yukarısı olmazdı. Bundan daha öte ne olabilir? Bundan başka hükümetler bize zamanında maaş ödeyemeyecek hale geldi. Allah başımızdaki yöneticilerden razı olsun” şeklinde konuşması dikkat çekti…!

 


Editör: E. TAYHAN