ÜMİT ÖZDAĞ, TEHDİT EDİLEN KADIN AVUKATI DİNLEDİ

ÜMİT ÖZDAĞ, KIRIKHAN’DA AK PARTİLİ YÖNETİCİLER TARAFINDAN KENDİSİNE SİLAH ÇEKİLDİĞİ İDDİASINDA BULUNAN BİR KADIN AVUKATI DİNLEDİ

ÜMİT ÖZDAĞ, TEHDİT EDİLEN KADIN AVUKATI DİNLEDİ
22.02.2023 - 17:05
Objektif Ajans
133

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, incelemelerde bulunmak üzere gittiği Kırıkhan'da Ak Partili yöneticiler tarafından kendisine silah çekilip tehdit edildiği iddiasında bulunan bir kadın avukatı dinledi. Avukat hanımın anlattıkları üzerine numarasını da alan Özdağ, olayın takipçisi olacağını söyledi.

ÖZDAĞ İLE KADIN AVUKAT ARASINDA GEÇEN DİYALOG

Zafer Partisi genel başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ ile kadın avukat arasında geçen konuşmayı ilginize sunuyoruz:  

Vatandaş: “Ben burada avukatım. Mimar Sinan Mahallesi’ne gittiniz mi bilmiyorum, orada oturuyorum. Buranın çok saygın bir müteahhidi var; AKP eski ilçe başkanı. Dışarıda, A101’e kendi evinin altını kiraya vermiş. Mahkemelik de bir durumu var. Oraya kiraya verebilmek için kolonları ve perde duvarları yıkmışlar. Oranın hasar durumunu sordum; “Sen kimsin? Şerefsiz, haysiyetsiz bir sürü hakaret etti. Oğluyla beraber darp etti hasar durumunu sorduğum için. En son silah çekti. Savcılığa gittim şikayetçi oldum. Bu adam FETÖ’den yırtmış, bir gece gözaltında kalmış. Başka bir yolsuzluğa karışmış, bir gece Hüseyin Yayman bu adamı kurtardı. Belediye başkanının yerini buldum, orada da bakan yardımcısı varmış. ‘Bu adam çok iyi bir adam, bu tip durumlarda böyle şeyler olabilir helalleşin.”

Ümit Özdağ: Kim diyor bunu?

Vatandaş: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, AKP Kırıkhan İlçe Başkanı Ömer Çelik, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz.

Ümit Özdağ: Avukat hanım söz veriyoruz. Biz bu işin takipçisi olacağız. Helalleşmeyeceğiz, hesaplaşacağız!

 


Editör: E. TAYHAN